מה עושה נהג משאית שסיים את יום עבודתו? בקרית שמונה יש נהגי משאיות לא מעטים שמגיעים עם המשאית עד למגרש החניה הסמוך לביתם, בלב שכונת מגורים. למחרת, בשעת בוקר מוקדמת מאוד הם יוצאים לעבודה. כדי להכניס את מערכות לחץ האוויר והשמן לפעולה, צריך להפעיל את המשאית בטורים די גבוהים במשך עשר דקות בערך. מי שסובל מכך הם כמובן השכנים.

בישיבת מועצת העירייה האחרונה הועלה הנושא. "הגיעו אליי תלונות רבות בנושא", אמר חבר המועצה, יורם ממן. "צריך למצוא לזה פתרון. לא ייתכן שנהג משאית אחד לא ייתן מנוחה לרחוב שלם".

חבר המועצה יגאל בוזגלו הציג בפני הנוכחים בישיבה תצלומים של משאיות החונות באזורי מגורים. "דיברתי על כך עם ראש העירייה, הבהרתי שזה פוגע באיכות החיים של התושבים, וחייבים לגבש נוהל שיסדיר את הנושא".

מנכ"ל העירייה, אלי כהן: "יש תוכנית לחניית משאיות בעיר, והנושא מגובה בחוקי העזר. העיר גם משולטת בהתאם. יש אזורי חניה מוסדרים למשאיות ליד בריכת השחייה וליד קופת חולים. הבעיה שלנו כרגע היא אכיפה. התחלנו בעבודה משותפת עם השיטור הקהילתי, בשלב ראשון יהיו התרעות, לאחר מכן יהיו גם קנסות. הוצאנו מכרז לשני פקחים נוספים, והם ייכנסו לפעולה בחודשים הקרובים, כשהם יתחילו לעבוד גם האכיפה תהיה יותר אפקטיבית".

ראש העירייה, ניסים מלכה: "כל חברת הובלה שיש לה רישיון עסק, מחויבת לדאוג למגרש חניה מוסדר למשאיות שלה, ורק שם הן אמורות לחנות. שטחי החניה שהעירייה הקצתה הם רק למשאיות שאינן שייכות לחברה. בכל מקרה, גם אלה וגם אלה לא מורשים לחנות בתוך שכונות מגורים, ואנחנו בתקופה הקרובה מתכוונים להגביר את האכיפה בתחום הזה".