צילום: index open למעלה מ-600 תלמידים מהארץ ומרחבי העולם השתתפו השנה בתחרות הבינלאומית "הסיפור המשפחתי" שהתקיימה בשבוע שעבר. ניר דדון, תלמיד בית הספר דנצינגר בקרית שמונה, קיבל פרס הצטיינות יתרה על היצירתיות בעבודתו.

במסגרת תחרות סיפור משפחתי, המתקיימת זו השנה ה-14 ברציפות, מכינים תלמידי כיתות ז'-ח' עבודות שורשים מקיפות. כל בית ספר בוחר מספר עבודות מצטיינות אותן הוא שולח לתחרות. צוות של מומחים מבית התפוצות ואנשי משרד החינוך בוחן את העבודות שהוגשו ובוחר את הזוכים.

כאמור, ניר דדון קיבל פרס הצטיינות יתרה על היצירתיות בעבודתו. בנימוקי השופטים להענקת הפרס לדדון נכתב: "עבודתו של ניר מעניינת ויצירתית הן ב"מה" והן ב"איך". הוא הציג את עבודתו בפורמט החיצוני של מגילה ואף הלבישה במעיל בדומה למעיל תורה. ניר לא הסתפק רק בעיצוב החיצוני, אלא יצר חיבורים מרתקים בין צורה לתוכן: הוא כרך באופן מילולי ומוחשי בין צורת חייו – חגיגת בר המצווה והעלייה לתורה – לבין רכיב מרכזי בסיפורו של העם היהודי – ספר התורה".

במסגרת אירוע הענקת הפרסים, הדגיש צוות השופטים כי איכות העבודות שהוגשו השנה הייתה גבוהה מתמיד וכי הבחירה הייתה קשה.

בתחרות השנה השתתפו תלמידים מישראל, מקסיקו, ארגנטינה, צ'ילה, רוסיה, ארה"ב ודרום אפריקה. הפרויקט מופעל על ידי בית הספר ללימודי העם היהודי, מיסודה של קרן נדב ומשרד החינוך.

מטרת התחרות היא לעודד את התלמידים להעמיק בחקר משפחותיהם, ולהעניק להם את ההזדמנות לצרף את אילן היוחסין שלהם למאגר של משפחות יהודיות במרכז לגנאלוגיה בבית התפוצות.