צילום: אביהו שפירא עיריית צפת תייקר את תשלום אגרת החניה היומית באזור המכללה והרחובות הסמוכים למדרחוב, מחמישה שקלים לעשרה שקלים. לטענת העירייה, עליית המחירים נובעת מהרצון להתחשב בסוחרים במדרחוב, אך מנגד סופגת העירייה ביקורת מצד האופוזיציה.

סטודנטים רבים יאלצו בקרוב לשלם פי שניים עבור חנייה סמוך למכללת צפת. "זה לא פשוט להיות סטודנט בימינו מבחינה כלכלית", תקף חבר האופוזיציה, שוקי אוחנה. "בקושי הם מצליחים לממן את הלימודים והוצאות המחיה, ועכשיו נוספה להם עוד הוצאה עבור החניה. המכללה היא מוסד חשוב לעיר צפת, ואני לא מבין מדוע צריך לפגוע במוסד הזה ובתלמידיו".

הקמפוס של מכללת צפת הוא למעשה מקבץ של בניינים שנרכשו לצורך הקמת המכללה, אך זה לא היה ייעודם המקורי. זה לא קמפוס שנבנה במיוחד לתכלית זו, ומטבע הדברים גם לא היה תכנון של מקומות חניה לסטודנטים הלומדים בו. התוצאה היא שבאזור המכללה יש מצוקת חניה אמיתית, והסטודנטים מחנים את הרכבים שלהם בכל מקום שהם רק מוצאים.

חבר המועצה מהקואליציה, יגאל שטרית, שהוא גם בעל בית קפה במדרחוב, טוען כי לא היה מנוס מהצעד הזה. "המכללה, והרחובות הסמוכים אליה נמצאים בסמוך לאזור המדרחוב", אמר שטרית, "בפועל מה שקורה הוא שסטודנטים סותמים את החניה ואנשים לא מגיעים לאזור כי אין חניה. זה פוגע בסוחרים ובבעלי החנויות שזו פרנסתם".

העירייה הציעה פתרון לנושא. בכל ימות השבוע, פרט ליום רביעי, יש אפשרות לחנות ליד השוק. "החניה שם נמצאת
במרחק הליכה מהמכללה, והיא חינם. פרט לכך, יש כוונה להכשיר עוד שטח באזור המצודה לטובת חניה עבור הסטודנטים".

ממכללת צפת נמסר: "חד משמעית לא היה צריך להעלות את מחירי החניה ב-100 אחוז. המכללה מגבה את עמדת הסטודנטים בנושא. טענות הסוחרים שהתלוננו על הסטודנטים משוללות כל יסוד".