צילום: index open עלייה של 20 אחוז בקרב מוצאי התעסוקה באזור יזרעאל מאז ינואר 2009, הודות לפרויקט מעברים בעמק. הפרויקט הוא יוזמה של המועצה האזורית עמק יזרעאל שהחליטה להקים לפני מספר שנים מרכז תעסוקה. בעקבות המשבר הכלכלי השנה, הפכה פעילות המרכז לקריטית.

היוזמה למעברים נוצרה כתוצאה משותפות מקומית וארצית של מספר גופים, בהם משרד הרווחה, השירות לעבודה קהילתית יחד עם תנופה בתעסוקה (תב"ת). תוכנית התעסוקה ששייכות לארגון ג'וינט, החברה למתנסים, משרד התמ"ת, וגם למועצות האזוריות עמק יזרעאל, מגידו וזבולון, ומפעלי העמק.

למעברים פונים בממוצע כשמונה דורשי עבודה בשבוע, וכ-30 בחודש. כמו כן, מדי יום מעברים מכניסה לאתר שלה כ-10 משרות חדשות ביום המגיעות ממעסיקים מקומיים, יישובים, ארגונים ומפעלים. מעברים נמצאת בקשר עם 10 חברות כוח אדם מהמובילות באזור, ועם 300 מעסיקים באזור.

המלצה חמה
מי שהצליח לחזור למעגל העבודה בעזרת מעברים הוא דודי זיסקינד (56) מתל עדשים. זיסקינד ומשפחתו עברו מהמרכז לתל עדשים לפני שלוש שנים משום שרצו להתגורר בעמק. במקביל למעבר עברה המשפחה טרגדיה אישית, לאחר שבנם של בני הזוג נפטר ממחלת הלוקמיה.

לפני המעבר צפונה, עבד זיסקינד כנהג אגד, והרבה לעשות את קו תל אביב-אילת. אלא שהמעבר לא טמן בחובו גם מציאת עבודה וזיסקינד נאלץ לפקוד את לשכת התעסוקה במשך שנה וחצי.

ההגעה השבועית ללשכת התעסוקה לא העלתה בידיו את הפתרון המיוחל, עד שהוא שמע על מרכז מעברים בעמק. לא עבר זמן רב, וזיסקינד החל לעבוד כנהג בהסעות בית הספר במועצה עמק יזרעאל.
"עצם זה שמוצאים מקום עבודה, כמובן בנתונים שלי שהיו באותה תקופה, הקל עליי ועזר לי מאוד", אמר זיסקינד, "היחס של אנשי המרכז הוא לבבי, חם ואנושי. כל מי ששואל, מתעניין ומחפש עבודה אני מפנה אותו למרכז מעברים בעמק".

גם נועה דיקר (30) מכפר ברוך מצאה עבודה בתחום הגרפיקה בו היא מתמחה, בעזרתם של מעברים בעמק. בעבר עסקה דיקר בתחום אך בשל המיתון נאלצו בחברה בה עבדה לצמצם בכוח אדם, וכך מצאה עצמה שוב בשוק מחפשי העבודה.

המציאות התגלתה כלא פשוטה ודיקר, אם לשניים, לא הצליחה למצוא עבודה בתחום. כמו כן, השאיפה הייתה למצוא עבודה שתוכל להשתלב עם סדר היום העמוס שלה, ובמקצוע הגרפיקה שעות העבודה הן רבות. "לא מצאתי עבודה בגרפיקה, וגרפיקאית ואימא לא הולך ביחד", אמרה דיקר השבוע.

עוד בזמן שעבדה במשרד הגרפיקה, הכינה באחת מעבודותיה את הלוגו למעברים בעמק, וכך זכרה את המרכז בעודה מחפשת העבודה, ופנייתה אליהם לא איחרה לבוא. דיקר החליטה לפנות למרכז התעסוקה בעמק, שם סייעו לה במציאת עבודה והיא השתלבה בתנובה כעוזרת משאבי אנוש. "אני ממליצה לכל מי שמחפש עבודה, לפנות למעבר בעמקים, הם עוזרים בחום".

עובדים במעגלים
במעברים פועלות שתי יחידות הפונות לשני המגזרים: יהודים וערבים. בכל יחידה עובדים ארבעה אנשים. המרכז פועל
בשלושה מעגלים מרכזיים, כשמעגל הפרט נותן כלים לפרט כיצד להתמודד עם המצב החדש שנוצר, הכנה לראיות עבודה. המעגל השני הוא המעגל הקהילתי שמטרתו לתת פתרונות קהילתיות, לנצל את ההון האנושי לטובת התושבים, והמעגל השלישי הוא המעגל האזורי שתפקידו לקדם את האזור מבחינת תעסוקה.

מנהלת המרכז בחמש השנים האחרונה, דליה אייל: "פעם זה לא היה התפקיד המסורתי של המועצה להתעסק עם תעסוקה, אבל כיום הם מבינים שזה הכרחי כדי שתהיה אוכלוסייה בעמק. היכולת לעזור לאנשים נותנת סיפוק, אחרי שמצליחים למצוא לאדם פרנסה".