באדיבות ביה"ח העמק עינו של ילד בן 9 מיישוב באזור העמקים נפגעה אנושות וראייתו כמעט אבדה, כאשר בשעת משחק עם חבריו בחצר הבית, השליכו הילדים אבנים ואחת מהן פגעה בעוצמה בעינו וגרמה לפגיעה קשה ולדימום תוך עיני בגלגל העין וחנק של עצב הראייה.

המקרה אירע בשבוע שעבר והילד הובהל על ידי הוריו למרכז רפואי 'העמק' בעפולה. בבדיקות שבוצעו התברר כי מדובר במצב שמסכן מאד את העין, ויש דחיפות גבוהה לנתח את הילד כדי להצילה.

רופאת העיניים שטיפלה בילד, ד"ר אולגה זורינם, זיהתה מיד כי מדובר בפגיעה קשה ותוך דקות ספורות ביצעה ניתוח דחוף בחדר המיון, על מנת לשחרר את הלחץ מעצב הראיה.

לדברי מנהל המחלקה, ד"ר דניאל בריסקו, פעולתה המהירה והנכונה של הרופאה הצילה את עינו של הילד ומנעה ממנו נכות, שהייתה מלווה אותו לכל החיים.

באותו זמן, משהבין אביו של הילד כי בנו עלול לאבד את העין, חש ברע ובשל מחלת לב ממנה הוא סובל, אושפז אף
הוא במרכז הרפואי לצורך טיפול והשגחה. הבשורה הטובה, כי בנו חזר לראות בעין כעבור 24 שעות הביאה להתאוששות מהירה במצבו של האב, וכעבור ימים ספורים שוחררו האב והבן לביתם, כשהם אסירי תודה לצוות הרופאים והאחיות שטיפלו בהם.

לדברי ד"ר אורלי הלחמי אייל, רופאה בכירה במחלקת עיניים, מידי שנה מטפלים רופאי המחלקה בעשרות ילדים שעיניהם נפגעו במהלך משחק. לדבריה, בחופשת הקיץ יש עליה במספר המקרים ועל ההורים להיות ערים לסכנות. פגיעות העיניים האופייניות אצל פעוטות נגרמות בעיקר מחומרי ניקוי ונפילות מגובה. אצל ילדים בגיל גן ובית ספר אופייניות פגיעות עיניים, כתוצאה ממשחק כמו השלכת אבנים וחפצים וכן פגיעות של חזיזים ונפצים שנפוצות גם בתקופת החגים.