צילום: רויטרס זה יכול לקרות לכל אחד: הטלפון צלצל ועל הקו היה אדם שהזדהה כנהג אמבולנס. הנהג בישר לצדוק שמואלי ממושב עין עמק במועצה האזורית מגידו, כי בנו היה מעורב בתאונת דרכים קשה והוא הובהל לטיפול נמרץ בבית החולים העמק. שמואלי הנסער התקשר לבית החולים, ושמח לשמוע שלא כך הדבר. למחרת הוא כבר לא שמח, כשהבין שהנהג ביצע על חשבונו שיחות לשירותי סקס בטלפון.

המקרה אירע ביום שישי בצהריים בשבוע שעבר. לטענת "נהג האמבולנס", התרחשה התאונה על כביש הסרגל ובנו של שמואלי היה מעורב בתאונה, כאמור. לדברי הנהג, מאחר שהבן התקשה לדבר, הוא כתב את מספר הטלפון של ביתו על פיסת נייר וביקש מהצוות שטיפל בו לכאורה, להודיע למשפחתו על שאירע.

כששאל שמואלי מה מצבו של בנו, ענה הנהג כי אינו מוסמך לתת פרטים אודות המצב הרפואי, וכי שמואלי מוזמן ליצור קשר עם מוקד בית החולים. הנהג היה נדיב ואף הציע לשמואלי להתקשר למספר החינם של בית החולים העמק *72054-3076572.

אלא ששמואלי לא ידע דבר אחד. *72 הינו שרות עקוב אחריי של בזק. האב הנסער חייג מייד את המספר ומשלא הגיע לחדר הטיפול הנמרץ של בית החולים התקשר למודיעין בזק על מנת להשיג את המספר. כשהתקשר למספר הנכון, נאמר לו כי לא הגיעו לבית החולים פצועי תאונה בשעות האחרונות. "התקשרתי לשני הבנים שלי וכששניהם ענו לי, הבנתי שהם בריאים ושלמים".

רק יום למחרת חשבו בני המשפחה על שאירע יום קודם והמחשבה כי היו נתונים לתרגיל עוקץ גרמה להם להתקשר למוקד
השירות של בזק. מבזק נמסר להם כי במהלך השבת נעשו על חשבונם שיחות ארוכות, חלקן הגדול שיחות למוקדי שירותי סקס. כמו כן, נאמר לשמואלי כי הדרך לבטל את השרות היא באמצעות חיוג #72.

מהר מאוד התברר, כי השיחה המדוברת הגיעה מטלפון ציבורי הנמצא באחד מבתי הכלא בארץ. שמואלי פנה למשטרת יקנעם אשר סירבה לטפל בתלונתו עד שלא יביא פירוט שיחות מבזק. החוקר אף אמר לו במפורש "אתה לא הראשון ולא האחרון, יש אלפי תלונות כאלה".

"פניתי לבזק על מנת שימציאו עבורי פירוט שיחות", אמר שמואלי, "כשאקבל את הפירוט בימים הקרובים אפנה שוב למשטרה. בזק אף הסכימו ללכת לקראתי בנושא החשבון ולוותר על חלק מהתשלום".

מפקדת משטרת עפולה, סנ"צ אורלי מלכה: "זו פעם ראשונה שקורה דבר כזה באזור שלנו, אבל התופעה מוכרת מאזורים אחרים בארץ. נחכה לקבל את פרוט השיחות מבזק ונטפל בתלונה על פי כל הנהלים".