דוברות כבאות טבריה גל הצתות שטף את העסקים בעיר בשלושת חודשים האחרונים, כאשר 9 עסקים הוצתו וכך גם 7 סירות מרוץ. בעלי העסקים חוששים למחייתם ובמשטרה מנסים למגר את התופעה. לא ברור מהו המניע להצתות הרבות שסופגים העסקים בטבריה, אך נראה שמוקד האש עבר גם לסירות המרוץ.

תחילת השבוע הוצתו כליל שבע סירות שעגנו בחוף 'הולידי אין'. צוות כיבוי אש שהוזעק למקום השתלט במהרה על השריפה מחשש שסירות נוספות ייפגעו מהלהבות. מחקירה ראשונית של צוות בכיבוי עולה כי מדובר בהצתה בזדון על ידי אלמוני.
הצתה זו מתווספת לגל הצתות עסקים קטנים בעיר שאירעו במהלך שלושת החודשים הבאים. בין העסקים שהוצתו ניתן למצוא את מערכת העיתון 'קול הזמן', מסעדת 'ארזי הלבנון', מעדניית 'טוסט נקניק', 'שיא ביטוחים', חנות 'כלבו ב-1-2-3', 'מרכז הפיצוחים' ו'אטליז עבו'.

לטענת בעלי העסקים, מאחורי המעשים עומדים אנשים שזהותם אינה ידועה להם, ובינתיים חקירת המשטרה לא העלתה דבר. הבעלים של חנות 'ענק הפיצוחים' בשיכון ד', שהוצתה לפני כשבוע, אלירן קקון אמר כי "ברור לי כי הסיבה להצתה נעוצה בגורם אנושי, אין שום סיבה אחרת".

בעל עסק נוסף הוסיף, כי "הבעיה היא שלאנשים בטבריה יש עין צרה בכל הנוגע לעסקים שעובדים ומרוויחים כסף. אם לא הקימו לידך מתחרה בעסק שלך, אז בטח שידאגו שישרפו לך את הרכוש. כך אתה תשלם על הנזק ותסגור את העסק לכמה ימים".

מדוברות כיבוי אש נמסר, כי "ברוב המקרים בהם הוזעקו כבאי התחנה למקום, דובר בהצתה בזדון ולא בכשל חשמלי כלשהו". מפקד תחנת משטרת טבריה, סנ"צ אפי פרטוק: "הקמנו צוות חקירה יחידתי בנושא של הצתות בעיר. כל החומר מרוכז ומטופל בחקירות ובמודיעין התחנה. אנו בודקים כיווני חקירה להצתות".