באדיבות משטרת ישראל אב, שני בניו וגיסו מכפר אלהואשלה מואשמים ביבוא של 41 ק"ג סמים מירדן. במהלך החודשים שלפני מעצרם, קשרו הנאשמים האב פרחאן ובנו פואז קשר עם סוחרי סמים ירדנים לפיו הנאשמים ירכשו סם מסוכן מסוג הרואין אותו יְיָּבְאוּ לארץ. לשם קידום מטרת הקשר ומימושו, עמדו בקשר טלפוני רציף עם הסוחרים הירדנים וכן נפגשו עם סוחרי סמים ירדנים לשם סגירת העסקה.

גיסו של פרחאן, סעדון, יתחייב לרכוש כמות גדולה של הסם המסוכן. ב-14 ביוני, יצא פרחאן לירדן לסגור את עסקת הסמים שם נקבע בין הסוחרים הירדנים לנאשמים על מקום העברת הסם מירדן לישראל, בזריקה מעל גדר הגבול שבין שתי המדינות בנקודה הסמוכה לקיבוץ נוה אור.

בהתאם לפרטי הקשר נסעו הנאשמים ב-18 ביוני לכוכב הירדן כשברשותם משקפת ותיקים גדולים. בכוכב הירדן השליך סעדון חבילה מעל לגדר, לירדן, ואז נזרקו לעברו מהצד הירדני, מעל לגדר, עשרות חבילות המכילות כ-41 ק"ג סם הרואין.

כוחות המשטרה אשר היו ערוכים במקום פרסו מחסומים במטרה לעצור את את הנאשמים, אך אלה פתחו במנוסה תוך שהם נוסעים במהירות בין השדות. כוחות המשטרה דלקו אחרי המכונית. הנאשמים עלו על כביש מס' 90 ונסעו מרחק מה בניגוד לכיוון התנועה, עד אשר נתקלו במחסום משטרתי ונאלצו לבלום.