צילום: מיכאל קרמר כנופיה שביצעה עוקץ במהלך שטיפת מכוניות נעצרה שבוע שעבר על ידי שוטרי תחנת עפולה. שניים מהעצורים תושבי יקנעם המוכרים למשטרה ושניים תושבי השטחים.

שיטת הפעולה של הכנופיה הייתה פשוטה: חברי הכנופיה הפעילו מתקן לשטיפת מכוניות בצמוד לתחנת הדלק אשר בכניסה ליקנעם וניצלו את העובדה שרבים מהלקוחות השאירו להם את מפתחות המכונית ואת הקוד והלכו לסידוריהם. חברי המכון חשודים כי בזמן הזה שכפלו את מפתחות המכוניות ומספר שעות עד ימים אחר כך אחד מחברי הכנופיה גנב את המכונית באמצעות המפתח המשוכפל והקוד שבידיו.

בידי המשטרה עצורים ארבעה חשודים. שניים תושבי יקנעם, בעלי עבר פלילי המוכרים למשטרה דני אזולאי ואבי דאוד (המכונה דאודאו). בנוסף עצורים בידי המשטרה שני תושבי השטחים אשר נמצאים בארץ ברישיון.

המשטרה עיכבה לחקירה אדם נוסף מיקנעם בשנות ה-60 לחייו, ללא עבר פלילי, בחשד שהיה מעורב במעשים, אך בית המשפט שחרר אותו.

כאמור, הנפגעים העיקריים היו תושבים שעבדו בהייטק ביקנעם ששטפו את רכבם בזמן שאכלו צהריים באזור.
דאודאו ושני תושבי השטחים נעצרו מיד ומעצרם הוארך בשבוע. אתמול היה אמור בית המשפט להאריך את מעצרם שוב בעקבות המלצת המשטרה להאריך את המעצר. אזולאי הגיע להארכת מעצר שנייה ביום שלישי ומעצרו הוארך עד יום ראשון.

מפקדת תחנת עפולה, רפ"ק אורלי מלכה, סיפרה: "כל המכוניות שנגנבו, נגנבו מאזור התעשייה של יקנעם שבו יש הרבה חברות הייטק. עלינו על הכנופיה הזו כתוצאה מחקירה יסודית וארוכה שכללה גם מידע מודיעיני. יש לנו הוכחות לגבי מספר מכוניות".

אחד הנפגעים, עובד הייטק ביקנעם: "אני שלחתי את הרכב שלי לשטיפה בתחנה הזו כמעט בכל שבוע ולא רק אני אלא
הרבה מאוד מהעובדים בחברה בה אני עובד, ואני יודע שגם בחברות אחרות שלחו לשם את המכוניות. זה היה נוח, אתה יוצא לאכול צהריים, שם את הרכב בשטיפה, הולך לאכול וכשאתה חוזר הרכב נקי. כשהתחילה מכת הגניבות בכלל לא חשדנו בשטיפה. לדעתי עד שהמשטרה עלתה עליהם הם גנבו לפחות 20 מכוניות".