צילום: ענת לוי פרויקט 'מחשב לכל ילד' העניק השבוע 119 מחשבים חדשים לילדי כפר כנא. ערכת המחשב כוללת מחשב חדש, קורס הדרכה של 60 שעות במיומנויות השימוש במחשב לילדים ולהוריהם, סל של תוכנות ולומדות ומנוי לספריות מקוונות, חיבור לאינטרנט וכן אחריות ותמיכה טכנית בבית המשפחה למשך שלוש שנים.

טקס הענקת תעודות למסיימי הקורס נערך באולם הספורט בנוכחות ראש המועצה האזורית גליל תחתון אילן גבריאלי ,יו"ר פרויקט 'מחשב לכל ילד' אריה סקופ ומנכ"ל הפרויקט אורלי תמיר.

בין התורמים המרכזיים של הפרויקט: מיקרוסופט ישראל, שתורמת את כל תוכנות המחשבים לפרויקט משנת 1996, קרן אדמונד ג'יי ספרא, קרן ג'ון גנדל, סימנטק בע"מ, בית הכנסת הספרדי 'תפארת ישראל' של יהדות לוס אנג'לס ועוד.

לדברי סקופ, "הפרויקט פועל לסגירת 'הפער הדיגיטלי' במוקדי התהוותו באמצעות השוואת התנאים הבסיסיים בתחום המחשוב, לרבות הציוד, זמן השימוש והידע בין ילדי השכבות המבוססות לבין ילדי השכבות החלשות.

"אנחנו מאמינים שסולידריות חברתית וערבות הדדית, היא לא רק חובה שמוטלת עלינו אלא גם זכות גדולה שתשפר את חיי כולנו. פרויקט 'מחשב לכל ילד' הינו היחיד הפועל בבתי הילדים, והשפעתו חושפת את כל בני המשפחה לשימוש במחשב ובמאגרי המידע".

ראש המועצה אילן גבריאלי אמר בטקס, כי "זו הפעם השלישית שכפר כנא משתתפת בפרויקט, עד עתה חולקו 425
מחשבים. השנה 119 ילדים נוספים יוכלו ליהנות ממחשבים חדשים שיחשפו אותם למאגר ידע עצום.

"עלינו האחריות לקידום הדור הצעיר בתחום הטכנולוגי. למען עתידם, אנחנו נמשיך לפעול ביחד עם פרויקט 'מחשב לכל ילד' לצמצום הפערים בחברה".