צילום: אביהו שפירא עיריית קרית שמונה החליטה להקצות לבני הנוער בעיר בימי שישי את מבנה הטרמינל החדש של שדה התעופה העירוני, שעומד בשיממונו, ולקיים שם מסיבות ריקודים בימי שישי. אלא שההחלטה לא מוסכמת על חבר המועצה, יגאל בוזגלו, שטוען שיש לעשות הכול כדי להשמיש את שדה התעופה.

החלטת העירייה לפתוח את שערי הטרמינל לריקודי הצעירים, משכה ביום שישי האחרון כ-100 בני נוער שהגיעו לרקוד ולשמוח בין כותלו. בוזגלו לא אהב את ההחלטה, כאמור, ושיגר מכתבה לראש העירייה.

"אינני יודע מי קיבל את ההחלטה התמוהה הזו ומי מוסמך לקבל החלטה כזו שערורייתית בזמן היעדרותך מהעיר", כתב בוזגלו. "אני רוצה להביע במכתבי זה את מחאתי הרבה על רעיון אווילי מהסוג הזה, הרי לא ייתכן שילדנו יהיו מטורטרים למקום חשוך ומרוחק כל עוד ישנה אלטרנטיבה אחרת בתוך העיר.

"כמו כן, ההחלטה האם ויתרנו על טרמינל תעופתי שמורה אך ורק למועצת העיר ולראש העירייה במיוחד, לאור העובדה שמשרדי הממשלה השקיעו מיליונים רבים על מנת שחלום שדה התעופה, שכולל בתוכו טיסות פנים ארציות ואולי אף בינלאומיות לא ירד לטמיון כל כך מהר. איננו צריכים להרים ידיים כל עוד לא נעשו מאמצים רבים יותר להשמיש את שדה התעופה לשדה פורח ושוקק חיים. עניין זה אף טעון בדיקה משפטית מעמיקה וחוות דעת מקצועית, האם נכס זה יכול לשמש כבית נוער ולא כפי שאושר במסמכים ובהיתרים המאושרים על ידי משרד התחבורה, או כל גורם כלשהו".

סגנית ראש העירייה, יפעת שאשא ביטון, הביעה תמיהה על ביקורתו של בוזגלו. "במקום לברך על היוזמה, בוזגלו נטפל לקטנות", אמרה, "חיפשנו מזה זמן פתרון לנוער בימי שישי. היינו צריכים למצוא מקום שאינו יוצר בעיה של רעש לשכנים, לכן גם מועדוני הנוער ומבני המתנ"סים לא באו בחשבון, כי הם ממוקמים בלב שכונות.

"המבנה של הטרמינל ענה על הצרכים בהיבט הזה. אנו מנצלים רק חלל אחד מתוך המבנה. הפעילות הזו היא רק בימי שישי בערב, והיא אינה משבשת שום פעילות של המנחת, ובוודאי שאינה פוגעת באפשרות לחידוש הטיסות הסדירות לקרית שמונה, אם וכאשר הדבר יסתייע".

לטענת שאשא ביטון, העירייה קיבלה את כל האישורים לקיום הפעילות בטרמינל. "בני הנוער מגיעים בהסעות מסודרות
והמקום פעיל בין השעות 23:00 בלילה ועד 02:30 לאחר חצות. יש איסור שתיית אלכוהול, ומי שמגיע כבר מתודלק באלכוהול, לא עולה להסעה. יש ליווי של מבוגרים ושל מאבטחים כנדרש על פי החוק. הפעילות הזאת מוגבלת לחודשי הקיץ.

במשטרה ציינו כי כמות הקריאות הקשורות לבני נוער שטופלו על ידם מאז הפעילות, ירדה באופן דרמטי. "במקום שבני הנוער יסתובבו ברחובות משועממים, הם זוכים למענה מסודר, שעונה על הצרכים. הציבור ציפה מאיתנו שניתן מענה לנושא, ועשינו זאת, לכן איני מבינה על מה מלין בוזגלו", סיכמה שאשא ביטון.