באדיבות עיריית עפולה מרכז צעירים אזורי עפולה והעמקים מטעם עיריית עפולה בשיתוף אגודת הסטודנטים של מכללת עמק יזרעאל וארגון בית הלל, יזמו לאחרונה מבצע לצביעת בתי הקשישים בעיר.

אגודת הסטודנטים של עמק יזרעאל חברה למרכז הצעירים האזורי עפולה אשר גייס ציוד למבצע צביעת הבתים באמצעות תרומה מטעם שני מפעלים: רומולד טכנולוגיות ושניידר הנדסת חשמל.

הפעילות החלה בשעות הבוקר המוקדמות. "ברגע ששמענו על התוכנית הרגשנו צורך לתרום ולהשתתף במבצע נעלה זה", אמר אחד הסטודנטים. "ברורה לנו החשיבות דווקא היום במצב הכלכלי בארץ", הוסיף אבי ברקב ממרכז הצעירים. "עצם החבירה לארגון הלל ולאגודת הסטודנטים איפשר להוציא אל הפועל פרויקט נפלא זה, ומעיד כי הצעירים הם הכוח המניע שלנו. חשוב לי לציין את תרומת הציוד של דוב פרומוביץ' ואיציק שניידר לצביעת הבתים. הדבר מקבל משנה תוקף בעיקר בזמנים לא קלים אלו", ציין ברקב.

הבתים שנצבעו אותרו על ידי עמותת דור לדור הדואגת למתן פתרונות לקשיש בעפולה. ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ: "הדבר הייחודי הוא שהצעירים אשר מגיעים למרכז הצעירים האזורי בעפולה כדי לקבל שרות, מסייעים בעצמם לאחרים. זה כל היופי. האפשרות לשתף פעולה ולמנף עשייה יחד עם גורמים נוספים ראויה לציון ולכל שבח", אמר ראש העיר.