באדיבות ביה"ח העמק לבית החולים 'העמק' בעפולה הגיע השבוע ילד בן 6 מהאזור מלווה בהוריו, כשבגרונו תקועים שלושה מטבעות של 10 אגרות, שגרמו לקשיים בנשימתו. ניתוח דחוף בוצע בגרון הילד שבמהלכו הוצאו המטבעות.

רופאי מחלקת אף אוזן וגרון במרכז הרפואי כבר ניתחו מאות פעוטות וילדים שנחנקו מבליעת חפצים, כגון סיכות ביטחון, חמסות, מטבעות ומה לא, אבל במקרה כזה גם הם עוד לא נתקלו.

כאמור, זוג הורים הגיעו בבהלה לחדר המיון יחד עם ילדם בן ה-6, וסיפרו כי הוא בלע מטבע של 10 אגורות שתקוע בגרונו וגורם לקושי בנשימה.

הילד נשלח בדחיפות לבצע צילום רנטגן, שגם בו מודגם כי מטבע די עבה ממוקם בבית הבליעה ויש חשש שמיקומו בפתח קנה הנשימה מסכן מאד את הילד. למרות שהילד לא היה בצום כנדרש לפני ניתוח, החליטו הרופאים, ד"ר מזאווי סלים המנתח וד"ר אורי ספוניצקי המרדים, שיש לבצע את הניתוח בדחיפות.

הרופאים הצליחו לשלוף במהירות את המטבע מקנה הנשימה של הילד בעזרת מכשיר מתוחכם, אלא שאז נוכחו לדעת
שמטבע נוסף של 10 אגורות נמצא שם, שלפו גם אותו ולהפתעתם ראו מטבע שלישי.

לאחר שסיימו את מלאכת הוצאת 3 המטבעות, הביטו שוב בצילום הרנטגן ואז הבינו כי המטבע נראה עבה בצילום, משום ששלושת המטבעות של 10 אגורות נצמדו זה לזה ונראו כמו מטבע אחד.

בסיום הניתוח הראה ד"ר מזאווי להורי הילד את השלל הרב שנמצא בגרונו של בנם, וביקש מהם להיות ערים לסכנות שבבליעת חפצים זרים.