צילום: אביהו שפירא חנה אבוטבול (39) מקצרין, נכוותה באורח קשה במהלך חתונה בגן האירועים 'סולם יעקב' ליד צומת מחניים. שנתיים לאחר המקרה, עדיין לא הוגש כתב אישום בפרשה ובעל העסק גבי עזרן לא בא אפילו פעם אחת לבקר אותה. עכשיו אחרי התקופה הקשה שעברה, והניתוחים שעוד לפניה, היא יוצאת למאבק כנגד עזרן שחולק על גרסתה, וכנגד משטרת ראש פינה שטיפלה בתיק באופן שנוי במחלוקת. בעל האולם מכחיש את טענותיה של אבוטבול, והמשטרה משלימה בימים אלה את החקירה.

היום הנורא בחייה של אבוטבול אירע באוגוסט לפני שנתיים. חנה אבוטבול יצאה יחד עם אחיותיה של בעלה לחתונה של קרובי משפחה בגן האירועים 'סולם יעקב'. בשלב מסוים של הערב ניגשה אבוטבול לאזור הבר, שם עבד כברמן גיסה, אושיק אבוטבול. אושיק עסק פרט למזיגת משקאות גם בלהטוטים המכונים 'בר אקטיבי'. אחד הלהטוטים האלה הוא מזיגת אלכוהול נקי על הבר והצתתו, ואז למשך מספר שניות האלכוהול בוער בלהבה צבעונית ויפה.

חנה התקרבה אל הבר, ואז פתאום נע כדור של אש מהלהבה שהצית הברמן לעברה, ותוך שניות היא הפכה ללפיד חי. עיקר הכוויות היו בפניה. במשך שמונה ימים הייתה מונשמת ומורדמת. במשך חודשים הייתה מאושפזת ועברה סדרת ניתוחים וטיפולים קשים. בנוסף נאלצה להתמודד עם הוצאות כספיות לטיפולים שלא כוסו.

חנה אבוטבול בעת הטיפולים. תוך שניות הפכה ללפיד בוער

שלושה חודשים לאחר התאונה היא נחקרה בתחנת ראש פינה. שנה לאחר מכן, לטענתה, לא קיבלה אף טלפון בעניין. היא פנתה למשטרה והבינה לטענתה שאין כל התקדמות. בהמשך נפגשה אבוטבול עם התובעת שאמרה לה שעל פי העובדות שהועלו בחקירה אין מנוס מסגירת התיק. אבוטבול ההמומה סיפרה לה כמה עובדות מהמקרה והוחלט להחזיר את התיק למשטרה להשלמת החקירה. מאז עברה עוד חצי שנה, ועדיין לא הוגש אפילו כתב אישום. "הבנתי שיש ניסיון למסמס לכאורה את החקירה או לעכב את השלמתה", אמרה.

דבר נוסף שמכעיס אותה הוא גרסתו השונה של בעל האולם למקרה. עזרן מכחיש וטוען כי הפעלת הבר לא נעשתה על פי ידיעתו והוראתו. "אם הוא היה מגלה אמפתיה ונותן תחושה שהוא לוקח אחריות, אולי הייתי מוותרת על המאבק לכתב אישום", הוסיפה אבוטבול.

בינתיים היא מנסה לחזור לשגרת חיים. "היום אני מרגישה שנכוויתי לא רק מהתאונה, אלא גם מהיחס שקיבלתי מהמשטרה ומבעל האולם. פעם אחת נשרפתי מבחוץ, ועכשיו אני נשרפת מבפנים".

תגובות
גבי עזרן: "להטוטי האש התבצעו לא על דעתנו ולא אושרו על ידינו. אנו מאוד מצטערים על מה שקרה ומאחלים לחנה
החלמה מלאה".

מהמשטרה נמסר: "תיק החקירה יוחזר בימים הקרובים ללשכת התביעות לאחר שהשלמות החקירה בוצעו".

תגובתו של אושיק אבוטבול לא התקבלה עד פרסום הכתבה.

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות קרית שמונה'