צילום: שרון צור אחד הקבלנים שעובד עם המועצה המקומית רמת ישי הסכים לוותר על החוב של המועצה כלפיו, ובתנאי שהכסף יעבור לגדעון בן עמי ולבתו בת אל החולה במחלת ניוון השרירים. אולם ראש המועצה, עופר בן אליעזר, מסרב לכך בטענה כי הרשות אינה יכולה לסחור בתשלומים המגיעים לספקים.

כזכור, לפני כחודש פורסם ב-mynet סיפורה של בת אל (15) ואביה גדעון (71) שמחו על הקיצוץ בתמיכה שהעניקה הרשות המקומית לבת, חולת ניוון השרירים, שאינה מתפקדת כלל. כל השנים הייתה רגילה בת אל לקבל סיוע מלא, אולם מאז כניסתו של בן אליעזר לתפקיד אלא שמאז כניסתו של בן אליעזר לתפקיד ראש המועצה, הסיוע הצטמצם בטענה כי הגירעון בקופת המועצה תפח.

גדעון פתח במאבק למען בתו ומי שנרתם לעזרתו הוא הקבלן גדי חדד מחברת המיזוג 'עידן המיזוג בע"מ. חדד פנה למועצה בהצעה שהכסף בסך 6,000 שקל שאמורה המועצה לשלם לו עבור עבודות שקיים עבורה, יועבר כתרומה למשפחת בן עמי. "אני נותן שירותי מיזוג אוויר במוסדות של המועצה, ויש למועצה חוב קטן אליי", אמר השבוע חדד, "כשקראתי בעיתון 'ידיעות העמק' שיש משפחה במצוקה זה נגע לליבי, מה גם שאני רואה הרבה את הילדה ליד המשרד שלי.

"פניתי לראש המועצה והצעתי לו, אבל הוא סירב. הוא אמר לי שהוא לא יכול לבצע זאת מכיוון שלטענתו המועצה אינה צד בעניין. בדקתי את העניין עם יועץ משפטי והוא דווקא אמר לי שאין מניעה לבצע זאת. "הכסף הזה לא יעשה אותי עשיר או עני, אני רוצה לעזור ואם עופר יתחרט ההצעה בעינה עומדת", אמר חדד.

גדעון בן עמי אמר בתגובה: "אני לא מבין מה יש לראש המועצה נגדנו. גם כשזה לא עולה לו כסף הוא לא מוכן לעזור.
מעולם לא נתקלתי בכזאת התנהגות. לפעמים אני חושב שכל מה שמעניין אותו זה לעשות לי רע".

יו"ר האופוזיציה, ניר חבקין: "זו פשוט אטימות. התרגלנו כבר שלא מפנים את הגזם, לא נורא, אנחנו עוקפים את הערימות וממשיכים הלאה, אבל אני לא מבין מה יש לו מהילדה המסכנה הזאת".

עופר בן אליעזר מסר בתגובה: "הרשות המקומית הינה גוף הפועל על פי דין. אם מישהו רוצה להרים תרומה לאחר, זוהי ללא ספק זכותו המלאה ואינה מעניינה של המועצה. הרשות אינה יכולה לסחור בתשלומים המגיעים לספקים והדבר אף אסור".