צילום: גיא אלון עשרות בני נוער מחוגי הסיור של החברה להגנת הטבע יצאו ביום ראשון הקרוב ביחד עם סטודנטים מקומיים, למסע רגלי של שבוע סביב הכנרת, במטרה להעלות את המודעות למצבה העגום של הכנרת ולעודד את החיסכון במים, לאור משבר המים הקשה בו נמצאת ישראל. למסע שותף גם המשרד להגנת הסביבה.

למסע עתידים לצאת בני נוער מכיתות ט'-י', מחוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע וכן נוער נוסף המצטרף מכל רחבי הארץ. במהלך השבוע יקיפו בני הנוער את הכנרת כולה ובמסגרת פעילותם ישולב גם שייט באגם, הרפתקאות אתגריות, קומזיצים ולינה תחת כיפת השמים ומפגשים עם אנשים שונים החיים מסביב לכנרת.

אייל מאיר, רכז מפעלים ארצי של חוגי הסיור בחברה להגנת הטבע ורכז המסע: "בחוגי הסיור של החברה להגנת הטבע מאמינים כי בכוחו של הנוער לשנות ולתרום למען שיפור פני הטבע הישראלי. אנו נצא למסע כדי להזכיר לציבור שעלינו להיות פעילים ולקדם את נושא משק המים וחיסכון במים למודעות גדולה יותר, לצורך שמירת הכנרת של כולנו.

"לצערי, מי שבא בימים אלה ליהנות מהכנרת, נתקל במציאות עגומה: הכנרת "ברחה" רחוק מאוד מקו המים שזכרנו, מי הכנרת הם במצב בלתי נסבל של הזנחה, זיהום, שאיבת יתר חוקית ולא חוקית, חלקים רבים מחופי הכנרת סגורים בפני הציבור הרחב, עשרות רבות של גדרות בלתי חוקיות הניצבות לקו המים מונעות את המעבר החופשי לאורך החופים, דמי כניסה מופקעים לחופים, חופים המכוסים בערימות אשפה ועוד.

"על מנת לשנות מציאות רבת שנים זו ולהבטיח את זכות הציבור למעבר חופשי לאורך חופי האגם – זכות שהלכה ונשללה
ברבות השנים – יזמה החברה להגנת הטבע לפני כחמש שנים את הקמת שביל סובב כנרת, שביל הליכה המקיף את הכנרת כולה, ומאפשר טיול רגלי רציף סביב האגם. בימים אלו, לשמחתנו, לאחר שנים של עבודת הכנה קשה, הולך ונשלם הקטע הראשון, בין גשר אריק לכפר נחום, באורך של 4.5 ק"מ".