צילום: שרון צור בחודשים האחרונים סובלת רמת ישי מהזנחה מתמשכת וחוסר טיפול בנושאים של חזות היישוב. לנוכח המצב מצאו חלק מהתושבים דרך מקורית להפגין את אי שביעות רצונם מתפקוד ראש המועצה. חנה ברעם מרחוב הכלניות, שמול ביתה העמידה המועצה ערימת עפר ופסולת בניין גדולה, הוציאה שלטי תמיכה בעופר בן אליעזר שנותרו אצלה מתקופת הבחירות ותלתה אותם על גדר הבית מול ערימת העפר.

בסמוך לערימת העפר נותרה עדיין ערימת גזם שקבלן הגזם החדש עדיין לא הספיק לפנות וליד שתיהן, שלט של מועצת רמת ישי האומר כי השלכת פסולת במקום אסורה, אך כנראה שהדבר אינו תקף עבור פסולת של המועצה.

"שמו לי פה את ערימת העפר הזאת מול הבית וכל הזמן נכנס לי אבק הביתה ואני לא יכולה לנשום", אמרה ברעם, "פניתי לראש המועצה והוא ענה לי שכשיסתיימו העבודות בשכונת התימנים המצב יחזור לקדמותו'. העבודות בכלל לא נעשות ליד הבית שלי אז אני לא מבינה למה שמו את הערימה דווקא כאן. סיסמת הבחירות של בן אליעזר הייתה 'רמת ישי עולה רמה' אז שמתי את השלט כדי שיראה לאיזו רמה בדיוק הגענו".

קבלן בלי מכרז
לא רק ערמת העפר מפריעה לתושבים, במשך תקופה ארוכה לא פונה גזם ביישוב ושאריות גזם היו פזורות בכל רחבי היישוב, אפילו מול בניין המועצה. הלחץ שהפעילו התושבים על בן אליעזר, לפנות את הגזם עשה את שלו ולאחרונה נחתם הסכם עם קבלן פינוי, ללא מכרז, למרות שמליאת המועצה החליטה להוציא את פינוי הגזם למכרז. פינוי הגזם המחודש הביא להקלה מסוימת במצוקה של התושבים אך גם עתה נותרו ערימות גזם לא מעטות מכיוון שהקבלן החדש עדיין לא הספיק לסגור את הפערים.

יתרה מכך, כבר תקופה ארוכה שאין קבלן גינון ביישוב, דבר המתבטא בעשבים שוטים הגדלים בכל השטחים הציבוריים, הגנים והפארקים.

ועדה בלי שיניים
גם ועדת חזות היישוב אינה יכולה לעשות הרבה. אלי חדש, לשעבר חבר בוועדת חזות היישוב, מספר למה התייאש מהוועדה: "התפטרתי מחברותי בוועדה כמחאה על כך שלוועדה אין שיניים והיא לא יכולה לעשות דבר. כולם מדברים על הגזם, אבל הנושא היותר קריטי הוא ההזנחה בגנים הציבוריים. הגנים אינם מושקים ואני אפילו לא יודע אם המועצה פנתה למקורות לקבלת הקצבת מים לגנים הציבוריים.

הדשא והצמחים מתים מהחום ויעלה הרבה מאוד כסף להחזיר את המצב לקדמותו. בגן הפרגים גזמו את העצים כי נערים נהגו לשבת שם ולעשן אז עכשיו נותרו רק גדמים. פניתי בנושא הזה לראש המועצה והוא אמר לי שהוא מוכן לתת לי אחריות על שני גנים, אבל אין לו כסף. מה אפשר לעשות בלי כסף?".

בשבוע שעבר נאלצה הוועדה להתכנס בביתו של יו"ר הועדה, גיא זקס, מאחר שבניין המועצה היה נעול ולא נמצא מי שיפתח אותו.

יו"ר האופוזיציה וראש המועצה לשעבר, ניר חבקין: "אני לא מבין איך אפשר לדרדר כך את היישוב בתקופה כל כך קצרה.
הבעיה של עופר היא שהוא יהיר ולא מוכן ללמוד כלום".

יו"ר ועדת חזות היישוב, גיא זקס: "קבלן הגזם אכן עובד ללא מכרז וההסכם עימו אף לא הוצג בפני המועצה, אבל הוא אכן זול יותר מהקבלן הקודם. קבלן הגינון אינו עובד עקב חובות המועצה כלפיו, אך בימים אלה אנו עובדים על מכרז גינון חדש".

לגבי ערימת העפר הוסיף זקס: "הערימה נמצאת במקום המפריע לתושבים והובטח לי כי היא תועבר למקום אחר בזמן הקרוב".

בן אליעזר סירב להגיב.