צילום: ענר גרין בעירית נצרת עלית החליטו לשים גבולות לעובדים על מנת לצמצם הוצאות, כשהראשון בהם הוא צמצום שיחות הטלפון האישיות שמנהלים העובדים על חשבון העירייה.

מנכ"ל העירייה, אמיר אורן, שלח בשבוע שעבר מכתב לכל העובדים בו התריע על חריגה בשימוש בטלפון הקווי במשרדי. "לאחרונה גברה התופעה של שימוש חריג בשיחות הטלפון", כתב אורן במכתבו, "הנכם מתבקשים להביא לידי שימוש נכון ומבוקר בטלפון בדגש על ניצולו המרכזי לצורכי עבודה, ולכן יש לצמצם ולהפסיק באופן מיידי ניהול שיחות פרטיות".

אורן רמז במכתבו, כי יש עובדים שנוהגים להגיע אחרי שעות העבודה למשרד כדי לבצע שיחות פרטיות על חשבון העירייה. "אין להיכנס למשרדי העירייה אחרי שעות העבודה ולנהל שיחות טלפון פרטיות או כל שימוש שהוא במשרד. אני אראה בחומרה רבה אם התופעה תימשך".

עוד מציין אורן כי עובד אשר יחרוג מהוראה זו, יינקטו נגדו אמצעים משמעתיים עד כדי הרחקה מהעבודה.

רבים מעובדי העירייה חששו השבוע להגיב בעניין, אך אחת העובדות ציינה: "יש עובדים שיש להם שני מכשירי מירס, ולכן הם יכולים לעשות טלפונים בשווי 600 שקל ולא צריכים את הטלפונים של העירייה, אך לעובדים שאין מירס נוצרת בעיה".

מנכ"ל העירייה, אמיר אורן: "נתתי את ההוראה בהתאם למצב. מעבר לזה אני לא מגיב להוראות של עצמי".

יו"ר ועד העובדים, אילן אזולאי: "בזמן העבודה אני דוגל בכך שצריך לעבוד, לגבי עובדים שמגיעים אחרי שעות עבודה על מנת לנהל שיחות אישיות בטלפון אני ממש לא בעד ומצדיק את המנכ"ל".

ראש העירייה, שמעון גפסו: "ההנחיה של המנכל לגבי מניעת שיחות טלפון ארוכות של עובדים במהלך יום העבודה היא
כמובן באישורי, ההקצאות לשיחות טלפון ירדו אך זהו הפרט המזערי ,עובד הציבור צריך בזמן עבודתו לתת שירות לציבור ואין הצדקה שעובד ציבור יבצע שיחות אישיות בזמן שהוא אמור לעבוד ומקבל משכורת עבור עבודתו.

"באחד המקרים ביצע אחד מהבכירים בעירייה שיחת טלפון לדקה ה90 שארכה 45 דקות ,מדובר בביטול זמן ,לא ייתכן שהבנאדם מבזבז זמן במקום לעבוד".