צילום: ענת מוסברג קרית שמונה תחגוג ביום חמישי הקרוב 60 שנה להיווסדה. מי שיינתן את קולו הוא לא אחר מאשר הזמר שלמה ארצי. המחירים יסובסדו לכל תושבי אצבע הגליל, כאשר איש העסקים נוחי דנקנר יאפשר זאת.

60 שנים עברו מאז הגיעו ראשוני העולים למעברת חלסה, שהפכה בהמשך לעיר קרית שמונה. יש מעט ערים במדינת ישראל שעברו מסכת תלאות כפי שעברה העיר הזאת הן בחזית הביטחונית והן במעלות ובמורדות של הכלכלה התעסוקה והפיתוח.

גם המערכת הפוליטית הפנימית סבלה פעמים רבות מתהפוכות וחוסר יציבות. גם בימים אלה העירייה מתמודדת עם מציאות כלכלית לא פשוטה, ואת המשבר הכלכלי מרגישים בקרית שמונה יותר מאשר במקומות קרובים יותר למרכז הארץ.

למרות כל זאת, העירייה מעוניינת לשדר אופטימיות, וציון 60 שנים להיווסדה של העיר, זו הזדמנות לעורר את הגאווה המקומית. משום כך התקיימו השנה כבר מספר אירועים במימונה, ביום העצמאות ובהזדמנויות נוספות. כעת מעוניינת העירייה לתת לתושבים עוד סיבה לחגוג ולצורך זה הובא הזמר שלמה ארצי להופעה באצטדיון העירוני.

סגנית ראש העיר, יפעת שאשא ביטון: "ראש העיר, ניסים מלכה, והנהלת העירייה, רואים באירועים אלה חשיבות רבה.
לתושבי העיר יש סיבה לשמוח ולהתגאות בכל מה שהוגשם בעיר הזאת עד היום. אנחנו רוצים לבסס את קרית שמונה כמרכז של אזור אצבע הגליל והגולן, לכן המופע מיועד לא רק לתושבי קרית שמונה, אלא לכל תושבי האזור.

"המופע התאפשר בין היתר בזכות תרומה של נוחי דנקנר. מחיר הכניסה, 50 שקל, ישמש אותנו למימון מופעים ופעילויות תרבות נוספות בהמשך. אנו נשמח לראות את האצטדיון מלא".