צילום: הרצל יוסף מועצה מקומית רמת ישי פספסה מענק של שני מיליון שקל ממשרד התחבורה לשיפוץ וסלילתו המחודשת של הכביש ברחוב הארז ביישוב. המשרד הממשלתי התנה את העברת הכסף, בכך שהמועצה תוסיף מכיסה 300 אלף שקל. אולם מי שהיה ראש המועצה דאז, ניר חבקין, החליט להקפיא את המהלך עד אחרי הבחירות, וזה שבא אחריו, עופר בן אליעזר לא פעל לזירוז הנושא.

רחוב הארז הוא אחד משלושת רחובותיה הראשיים של רמת ישי, ולאורכו פזורים כמעט כל המוסדות של היישוב: קופת החולים, המתנ"ס, בית הספר היסודי 'ארזים', אולם הספורט וקיר הטיפוס. מצבו של הרחוב הינו בכי רע. הכביש מלא מהמורות וחריצים, בצד המזרחי של הרחוב קיימת מדרכה בחלקים מועטים בלבד של הרחוב, ואילו בצדו המערבי, המדרכה הסלולה מאספלט עקומה ומחורצת לאורך חלקים רבים מהרחוב.

בחורף המצב גרוע עוד יותר, וכבר אחרי הגשם הראשון נפערים בורות גדולים בכביש המסכנים את המכוניות והנהגים, ובחלקים מסוימים של הכביש נוצרות שלוליות ענק כאשר הגדולה שבהן נוצרת דווקא בקטע הכביש שמול בית הספר ארזים, דבר המסכן את הילדים שרוצים לחצות את הכביש בדרכם לבית הספר.

במשרד התחבורה הבינו את המצוקה עליה התריעה המועצה, ובשלהי שנת 2008 קיבלה המועצה כאמור תקציב מהמשרד
הממשלתי לצורך סלילת הרחוב בסך 2 מיליון שקל. לסכום זה הייתה צריכה המועצה להוסיף כ-300 אלף שקל מתקציבה. אבל כאמור חבקין, החליט להקפיא זאת עד אחרי הבחירות.

"אולי עשיתי טעות", אמר השבוע חבקין, "אמרתי לעופר שהוא חייב להשתמש בכסף מהר אחרת הוא לא יקבל אותו, וזה בדיוק מה שקרה. התחלפה ממשלה, התחלפו שרים ועבר תקציב חדש לשנתיים".

עופר בן אליעזר סירב להגיב בנושא.