צילום: נמרוד גליקמן בעיריית צפת החליטו לטפל בתופעת הוונדליזם באופן קצת יותר חמור, ולרתך את דלתות המקלטים ברחוב אלעזר בעיר. כמו כן, הוקמה ועדה מיוחדת לטיפול מעשי הוונדליזם בבנייני המגורים ברחוב.

הוועדה שהקים ראש העירייה, אילן שוחט, תהיה מורכבת מנציגי עמידר, ועד הבניין, העירייה והשיטור הקהילתי, זאת לאחר שנציגי הבניינים ברחוב אלעזר העלו טענות קשות על ונדליזם בבניינים, שימוש פסול במקלטים ועוד.

מנהל סניף עמידר בצפת, אבישי נאמן, מסר כי מתוכנן שיפוץ של המבנים בעלות של מיליון שקלים, אולם הדבר מותנה בוועד בית מסודר ובשמירה על הרכוש.

שוחט אמר, כי יש לרתך גם את דלתות המקלטים במבני עמידר, כאמור, אם הם משמשים כמקום בילוי פסול לנערים. "ריתכנו שלושה מקלטים בשכונה בלית ברירה, לאחר שכל המנעולים ששמנו נפרצו. קיבלנו על כך אישור מפיקוד העורף.

"בתרגולות שעשינו התברר, שתוך חצי שעה אנחנו יכולים לפתוח את המקלטים ולחדש את אספקת החשמל, וממילא במצב של מלחמה, ההנחיה הראשונית היא להסתתר במרחבים מוגנים, ורק לאחר מכן לרדת למקלטים".

בעירייה מתכוונים להתמודד עם תופעת הוונדליזם גם באמצעים נוספים ולהתקין מצלמות לאחר שהתקבל תקציב לכך מקרן רש"י ואגף מל"ח. "הניסיון מלמד שנוכחות מצלמות אבטחה מורידה באופן משמעותי את תופעות הוונדליזם", הוסיף שוחט.