צילום: שרון צור בית הספר 'ברוש' בעפולה נהרס. דחפורים מטעם העירייה הגיעו השבוע למבנה חטיבת הביניים והחלו להרוס את המבנה שהיה קיים עשרות שנים. ההחלטה לחרבו הינה חלק מהחלטת העירייה להפסיק את פעילות בית הספר, ולשלוח את התלמידים ללמוד בבית הספר השש-שנתי 'אורט' בעפולה עילית.

כזכור, לפני שלושה חודשים הודיעה העירייה על שינוי במבנה החינוך בעיר, כאשר ברוש ותיכון בן גוריון ייסגרו בשלבים וכל התלמידים ילמדו באורט, כאמור. כחלק מהתכנית, נראה כי בשנה הבאה יישארו בבית הספר רק כיתות ח' ו-ט', כאשר העולים החדשים לחטיבה כבר ילמדו באורט.

ביום שלישי החלה העירייה במימוש התכנית, כאשר דחפורים וטרקטורים הגיעו למתחם בית הספר והרסו את אחד מחלקיו, שאינו עוד בשימוש.

חווה גוטהייט, יו"ר ועד ההורים בבית הספר, כואבת את הסגירה. "כואב לי מאוד שמתכננים לסגור את בית הספר. אני מבינה שרוצים להעביר שטחים, אך אפשר היה להעביר את בית הספר למקום אחר ולא למחוק אותו. יש לבית הספר היסטוריה".

את ההחלטה על סגירת בית הספר ידעה גוטהייט ושאר ההורים רק לאחר החלטת העירייה. "ידענו על סגירת בית הספר רק לאחר שהוחלט על העניין בעירייה, אך לא רצינו לצאת במחאה כדי לא לגרום נזק לתלמידים. נפגשתי עם ראש העירייה, אבי אלקבץ, הוא הראה לי נתונים ואמר לנו שזה יעשה רק טוב".

בנה של חווה, מתן העולה לכיתה י' מוסיף: "עצוב לי שהורסים את בית הספר. זה היה בית ספר ממש טוב. בסוף שנה
שעברה הודיעו לנו שתלמידי החטיבה שסיימו יעברו לאורט ותלמידי כיתה ז' יעברו לאשכול. מראות ההרס קשים מדי, חבל לי שזו ההתנהלות".

יו"ר ועד ההורים, פרוספר קנדרו: "הייתי במקום ביום בו הגיעו הדחפורים יחד עם הורים ותלמידים, וכאבנו לראות איך הורסים אותו. אני חושב שזה טעות גדולה וימים יגידו".