צילום: שי שמואלי צוות הקנטרי קלאב בנצרת עילית נאלץ להחליף באופן מיידי את מי כל שלוש הבריכות במקום ביום שבת האחרון, לאחר שאלמוני השליך צואה לכל אחת מהבריכות. נראה כי זהו לא המקרה הראשון, ויש מי שעושה זאת בכוונה. במשטרה פתחו בחקירה.

הקנטרי קלאב בעיר לא מפסיק ליצור עניין בקרב התושבים והמבקרים, זאת לאחר שלפני כשבוע נגנבו מהכספת 9,000 שקל, ובסוף השבוע האחרון, נאלצו מפעילי הבריכות לנקז את מי כל הבריכות במקום ולהחליפם לאחר שצואה הושלכה למים, כאמור. כתוצאה מכך, הופסקה פעילותם של כל המתרחצים במקום והם נאלצו להמתין עד למילוי הבריכות מחדש.

אין זאת הפעם הראשונה שמהפעילים נאלצים להתמודד עם תופעת השלכת צואה למים, ולפני כחודש נמצאה צואה במימי אחת הבריכות, וגם אז נאלצו להחליף את המים מחשש למחלות.

אך מעבר לפגיעה במתרחצים, שנאלצו להתפנות ולעוגמת הנפש, ישנו גם עניין המים. בתקופה של מחסור רציני במים, ריקון ומילוי הבריכה מחדש אינו עניין של מה בכך, ומדובר בהוצאה כלכלית שעלולה להגיע לסכום של עשרות אלפי שקלים.

רב פקד ישראל טוביה, מפקד תחנת המשטרה בנצרת עלית: "מדובר בתופעה של גרימת נזק שנגרמה לשלוש בריכות בקנטרי על יד השלכת צואה. אירוע זה הוא המשך לאירוע קודם שארע לפני כחודש והיה בעל אותם מאפיינים. אנחנו חוקרים את הנושא". יש לציין, כי זהותם של המשליכים טרם ידועה למשטרה או למפעילים בקנטרי, ונבדקת האפשרות האם מדובר בפעולה מכוונת.

ראש העירייה, שמעון גפסו, הורה להגביר את השמירה על מתקני הקנטרי ולהחמיר בענישה כלפי כל מעשה ונדליזם.
"מדובר במעשה נבלה שנועד לחבל ולפגוע במזיד בפעילות הקנטרי ובתושבים. אני בטוח שהמשטרה תמצא את העבריין ותמצה עימו את הדין".

מנהל החברה הכלכלית בנצרת עלית, ארקדי פרימק, מוסיף: "מדובר לדעתי במעשה מכוון, משום שהצואה הופיעה בו זמנית בשלוש הבריכות. פנינו למשטרה שתנסה לפענח את המקרה. כמו כן, עשינו פעולה של טיהור המים בהתאם לנהלים ורוקנו חלק מהבריכות. בנוסף טיהרנו את המים בהתאם לנהלים של משרד הבריאות".