צילום: ויז'ואל פוטוס זוכרים את יומן המורה עב הכרס, זה עם הטבלאות, הטורים והסימונים הצפופים שהופיעו ליד שמות התלמידים? מערכת החינוך בנצרת עילית נפרדת ממנו לטובת תוכנה ממוחשבת חדשה שמאפשרת מידע און ליין על היעדרות, איחורים והפרעות של תלמידים.

עיריית נצרת עילית, באמצעות תכנית עיר ללא אלימות, מפעילה בשנת הלימודים הקרובה תוכנה המאפשרת להנהלת בתי הספר המשתתפים בפרויקט לקבל מידע עדכני בכל רגע נתון על מספר התלמידים הנוכחים בשיעור, מספר הנעדרים, המאחרים והמפריעים.

"אני יכולה לשבת במשרד ולדעת כמה תלמידים בדיוק נעדרו משיעור אנגלית בכיתה ו', וכמה תלמידים לא הגיעו לבית הספר בגלל מחלה", מספרת מנהלת בית הספר המתוקשב 'כסולות', אורית יאיר.

התוכנה הנקראת ICONTAKT מאפשרת גם מעקב אחר התנהגות אלימה פיזית או מילולית של תלמידים, וכן מעקב אחר
הישגים. "המערכת מסייעת למחנך,למנהל ולגורמים המקצועיים לעקוב ולטפל בזמן אמת בבעיות קטנות, לפני שהן הופכות לבעיות גדולות המצריות טיפול מערכתי מורכב", אומרת ראש מנהל חינוך תרבות נוער וספורט, צילה לוי שנייר.

יש לציין, כי המידע נגיש גם להורים שיכולים להתעדכן על נוכחות ילדיהם בשיעורים גם בהיותם במקום עבודה מרוחק.
בעירייה מקווים, כי השיטה החדשה תסייע להפחתה בהיעדרות תלמידים: "הקלות שבה ניתן לעקוב אחר היעדרויות והיכולת לפעול במהירות, תקשה על תלמידים שמנסים לקצר את יום הלימודים ולברוח משיעורים".