צילום: index open אם תיכנסו למנוע חיפוש באינטרנט ותנסו למצוא את אתר האינטרנט של קרית שמונה, לא תמצאו דבר. אבל בקרוב זה הולך להשתנות, משום שאתר אינטרנט חדש ומעודכן של עיריית קרית שמונה עומד לעלות ברשת בחודש הקרוב. האתר הישן, שכבר מזמן לא ענה על הצרכים, הורד מהרשת ובעירייה עובדים כרגע במרץ על השקת האתר החדש, שבהמשך דרכו גם יעביר בשידור חי את ישיבות המועצה.

האתר החדש יציע את כל המידע הדרוש לתושבים על פעילות העירייה, וגם יחסוך להם טרחה. התושבים יוכלו לבצע תשלומים ולמלא טפסים שונים ישירות דרך האתר. אבל החידוש המסקרן ביותר הוא שידור ישיבות המועצה און ליין לבתי התושבים באמצעות האתר, כאמור. כך יוכל כל תושב לשבת בנחת בביתו ולצפות במהלך הישיבה.

"בשלב ראשון אנו רוצים לראות שהאתר עובד באופן תקין", אומר מנכ"ל העירייה, אלי כהן. "אחר כך נתחיל בפרסום הפרוטוקולים, ובשלב מאוחר יותר גם בשידורים הישירים של ישיבות המליאה".

ראש העירייה, ניסים מלכה, סבור שלשידור הישיבות תהיה השפעה חיובית. "זה יהפוך את הישיבות לענייניות יותר", הוא אומר. "חברי המועצה יידעו שעין הציבור צופה עליהם, ולדעתי תהיה לזה השפעה מרסנת. מעבר לכך, זה מהלך חשוב מאוד להגברת השקיפות של פעולת המועצה, ולהגברת המעורבות של התושבים בנעשה בעיר".

גם באופוזיציה מברכים על המהלך הזה. "העליתי את הנושא בהצעה לסדר כבר לפני כמה חודשים", אומר חבר האופוזיציה
בנצי יעקב. "זה צעד חשוב. זה יאפשר לתושבים לראות מי באמת מייצג אותם. זה ישפיע לטובה על חברי המועצה, וידרבן אותם להיות פעילים יותר".

גם חבר המועצה יגאל בוזגלו באותה דעה. "שידור ישיבות המועצה יאפשר לתושבים לראות מקרוב כיצד מתנהלת מועצת העיר", אומר בוזגלו, "זה יתרום לשקיפות ולמקצועיות. אני לא חושב שזה יגרום לחברי המועצה ליצור פרובוקציות מכוונות, כי להערכתי אף אחד מחברי המועצה לא רוצה ליצור לעצמו תדמית של פרובוקאטור. אבל מצד שני, כשתהיה ביקורת אמיתית, יהיה לכך הד יותר גדול בקרב הציבור".