צילום: חגי אהרון תושבים חילונים כנראה מעדיפים חינוך דתי. כך אפשר להסיק מנתוני החינוך בעיריית נצרת עילית. על פי הנתונים, 70 אחוז מילדי הגנים של חב"ד הם חילונים. בעיר ארבעה גני ילדים לגילאי 3-6 ובהם 120 ילדים. בקייטנת חב"ד שהסתיימה לאחרונה, השתתפו 300 ילדים, רובם ממשפחות חילוניות.

בתוך כך, מתברר כי יש עלייה בביקוש לחינוך דתי בעיר, ובתחילת השנה בעוד תשעה ימים ייפתחו שלושה גנים נוספים מזרם הממלכתי דתי.

נראה כי חזונו של ראש העירייה שמעון גפסו מתגשם. גפסו הצהיר עם כניסתו לתפקיד כי בכוונתו להעמיק ולחזק את הקהילה הדתית בעיר, ובתוך כך לעודד התיישבות של משפחות דתיות חובשי כיפה סרוגה. בחודשים האחרונים ניהל גפסו מגעים עם ראשי הקהילה הדתית לאומית ומציג בפניהם תכניות להתיישבות בעיר. כמו כן, התקיימו מספר ישיבות עם רבנים ראשיים ומנהיגים רוחניים, בתוכם הרב עובדיה יוסף והרב הראשי הספרדי שלמה עמאר.

הרישום לגנים אלו אינו מותנה באזורי רישום והם מקבלים סיוע של מנהל החינוך בראשות צילה לוי שנייר ומנהל האגף דני
גילדין. עד כה נרשמו בשלושת הגנים החדשים 80 ילדים. מנהלת מחלקת גני הילדים פנינה שלזינגר ציינה כי תוספת הגנים מגדילה את כוחו של הזרם החינוך הממ"ד. "בסך הכול יפעלו בעיר שבעה גנים המשתייכים לזרם הדתי מתוך 44 גני ילדים הפועלים בעיר".

מדיניות ההנהגה החדשה בעיר באה לידי ביטוי גם בנוף. בחודשים האחרונים הוצבו ברחבי העיר עשרות מגני דוד מוארים על עמודי חשמל ודגלים הוצבו במקומות מרכזיים. "הילדים שלנו צריכים להיות גאים ביהדות ובישראליות, לשיר את התקווה בקול חזק וברור ולהכיר היטב את המורשת וההיסטוריה של עם ישראל", אמר גפסו.