צילום: חגי אהרון בעיריית טבריה החליטו לעשות סוף לעישון הנרגילה במקומות ציבוריים ולשוטטות הפיראטית של הסוסים ברחבי העיר. על כן, שוקדים בימים אלה עובדי העירייה על שני חוקי עזר שמטרתם לאכוף את הנושאים המטרידים האלה.

בעירייה הוחלט על גישה נוקשה נגד עישון נרגילה בקרב בני נוער ותיירים שמגיעים לעיר, וכבר בחודשים הקרובים ייצא חוק חדש לאכיפת העישון בגנים ובמקומות ציבוריים ברחבי העיר טבריה.

ההחלטה הזאת התקבלה כתוצאה מהתופעה המדאיגה אליה נחשפנו במשך כל ימי החופש הגדול, ובה צעירים רבים מנעימים את זמנם בעישון נרגילות במקומות ציבוריים עד השעות הקטנות של הלילה.

"אני מגנה בכל תוקף עישון נרגילה על ידי צעירים", אמר השבוע שמוליק חרמש, סגן ראש העירייה. "לצערי, לעתים לא מדובר רק בעישון נרגילה אלא גם בדברים חמורים נוספים. אני מאמין שיחד עם משטרת טבריה והרשות המקומית נוכל לאכוף את הנושא".

כמו כן, אנשי העירייה יחוקקו חוק עזר נוסף שמטרתו למנוע שוטטות סוסים ברחובות העיר באופן חופשי. כידוע, תושבים רבים מחזיקים סוסים בתנאי מחיה לא חוקיים ואף מאולתרים, והסוסים יוצאים לשוטט ברחובות ללא פיקוח מצד בעליהם.

חרמש, שבין תפקידיו הנוספים אחראי גם על נושא איכות הסביבה בעיר, הוסיף: "אנו פועלים בנמרצות נגד התופעה. לכל קריאה שמתקבלת במוקד יוצאים פקחי הסיור שנוטלים את הסוס מבעליו ומוסרים אותו למקום מבטחים, בו הוא מקבל מזון ושתייה. החוק החדש יאסור על התושבים להחזיק סוסים בחצר הבית, אשר פוגעים באיכות חייהם של התושבים".

מעיריית טבריה נמסר: "חוק העזר נמצא בימים אלה בתהליך גיבוש במחלקה המשפטית של העירייה. לאחר גיבושו, יועבר
שוב לאישורו החוזר של ראש העירייה ולאחר מכן לאישור מועצת העיר ומשרד הפנים.

"יובהר, כי הסעיף האוסר על עישון הנרגילות הינו אחד מתוך מספר סעיפים חדשים נוספים, אותם מקדמת העירייה לצורך אכיפת הסדר הציבורי והגברת איכות החיים של תושביה ואורחיה, ביניהם: איסור הקמת אוהלים בגנים ציבוריים, הגבלת גידול ושוטטות סוסים במתחם 'יער שוויץ'".