צילום: אביהו שפירא בשעה זו, ערב פתיחת שנת הלימודים, עדיין לא ברור האם יתקיימו לימודים בחצור הגלילית מחר בבוקר. סכסוך העבודה שהוכרז בין ועד העובדים של המועצה, לבין הנהלת המועצה, והקשיים הכספיים בהם נתונה המועצה, הביאו להתארגנות של ועד העובדים יחד עם ועדי ההורים בישוב, ובכוונתם להשבית את הלימודים מחר.

המועצה המקומית בחצור הגלילית נמצאת מול שוקת שבורה. מצד אחד שולמה החודש רק חלק ממשכורתם של עובדי המועצה. מהצד השני המועצה עדיין לא חתמה על חוזים מול קבלנים לניקיון בתי הספר ולאבטחתם.

עובדי המועצה מוחים גם על הכוונה להעביר פונקציות שונות, כמו למשל נושא ניקיון הרחובות, לידי קבלנים פרטיים. מערכת היחסים בין ועד העובדים לראש המועצה הלכה והידרדרה, עד שהוכרז על סכסוך עבודה. ובנוסף לכל זה, המועצה המקומית בחצור היא היחידה שעדיין אין לה תקציב מאושר, לאחר שמשרד הפנים פסל את התקציב שאושר במליאה.

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון, נאלצה להיכנס לעובי הקורה, כדי לנסות להגיע להסדר שיאפשר את פתיחת שנת הלימודים. גם אם המו"מ יעלה יפה והלימודים יפתחו כסדרם, הבעיות הקשות של המועצה המקומית רחוקות מפיתרון.