צילום: יורם כהן הרב דב אוירבך בטבריה לא הצליח לגייס 60 תלמידות לבית הספר 'בית יעקב' ועל פי דין בית המשפט, יוחזר המבנה לידי העירייה. אלא שמקורביו של הרב לא מתכוונים לוותר. בינתיים הם מאיימים כי הרב אסר בנדר שאף אחד לא ייכנס למקום.

למעלה מ-30 שנה היה שייך מבנה בית יעקב לרב אוירבך ולאשתו שניהלו את המקום ששימש כבית הספר לתלמידות חרדיות. כעת לאחר מאבק עיקש שנמשך חודשים ארוכים, ואף הגיע לדיון בבית משפט השלום בטבריה, הוחלט סופית כי המבנה לעירייה.

כזכור, בית משפט השלום בטבריה קבע לפני כחודש כי אם עד ה-1 בספטמבר יצליח הרב אוירבך לגייס 60 תלמידות שילמדו ב 'בית יעקב', הרי שהנכס יוכל להישאר בידיו. אך אם לא, יחזור הנכס לרשות המקומית.

עוד קודם לכן, ניסתה עיריית טבריה להחזיר את המבנה לרשותה בטענה שלא מתקיימת פעילות ואף ציינה, כי בדיון שהתקיים במועצה בעניין בית יעקב הוחלט, כי לרב אוירבך יש תקופה של חצי שנה לשקם ולאלכס בו את התלמידות.

בתום פרק הזמן שהוקצה לו, המבנה עדיין לא היה כשיר להיפתח, אולם חברי סיעת אגודת ישראל החליטו להילחם על המבנה בכל כוחם. בתגובה לכך העירייה, החליטה לתבוע את הרב אוירבך על מנת להגיע לפתרון סופי.

מקורביו של הרב אוירבך מספרים כי הוא זועם על ההחלטה הסופית שהתקבלה. "הרב אוירבך אסר בנדר שאסור להיכנס למקום ששייך כבר שנים רבות לאשתו, בלית ברירה מצאנו חלופה לתלמידות, אך יחד עם זאת אנו לא נוותר עד שנקבל את הנכס בחזרה.

יו"ר סיעת אגודת ישראל במועצת העיר, הרב פנחס ועקנין, אמר בתגובה: "נעשה כאן עוול ואנחנו מאוכזבים מההחלטה.
הרב אוירבך אסר בנדר לא להיכנס למקום. בשנה האחרונה הרב השקיע למעלה מ-300 אלף שקל לשיפוץ ושיקום המבנה על מנת לאכלס את התלמידות וכעת הכול ירד לטמיון. למרות שכרב מצאנו מקום חלופי ישנה כוונה גדולה לחזור למבנה בית יעקב".

מעיריית טבריה נמסר: "העירייה תפעל על פי החלטת בית המשפט, המצדדת בעמדתה ומורה לנתבעים על פינוי מיידי של הנכס והחזרתו לחזקת העירייה. מכל מקום, אין לנו עניין להתייחס לדבריהם של "מקורביי הרב"".