צילום: רונן מחלב ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר, חתם בשבוע שעבר על צו סגירה לפאב 'סוגו בר', שפעל ביישוב, בסמוך לבית התושבים מאחר שהיווה מטרד עבורם. בעלי הפאב הגישו בקשה לצו מניעה, ובית המשפט נענה בחיוב.

לפני כשנה וחצי נפתח הבר, ועם פתיחתו הורגשה תנועת הבליינים בשבעות הלילה. התושבים קצת פחות אהבו את הפעילות הסואנת במקום, רעש הבליינים והמכוניות, והאלימות שפרצה מחוצה לו לעיתים, משום שהרשע שבקע מן המקום היווה עבורם מטרד של ממש.

התושבים לא יכלו עוד לסבול ופנו לראש המועצה בבקשה שייעשה משהו שימנע את ההפרעה. כאמור, בן אליעזר החליט על סגירת המקום למען רווחת התושבים. "רווח לנו", אמר השבוע אשר אייזנקוט, המתגורר ברחוב החלמית הסמוך לקניון. "מדובר בשינוי גדול. השקט חזר. סוף סוף היישוב מילא את תפקידו כלפי הציבור. אני לא יודע מהם התהליכים החוקיים שהיה צריך לעבור על מנת לסגור את המקום. כשפנינו אל ראש המועצה הוא ביקש זמן ובסופו של דבר הוא עמד במילה שלו. אני לא יודע אם מישהו אחר היה עושה את זה בזמן קצר יותר אבל מוטב מאוחר מאשר אף פעם".

מבחינת התושבים מדובר בניצחון הפרטי שלהם, וכעת הם מקווים כי לא יינתנו בעתיד אישורים להקמת פאבים ביישוב.
"המסקנה מהסיפור הזה היא שאסור לתת רישיון עסק לברים הממוקמים בתוך יישובים, אלא רק לכאלה הנמצאים באזורי תעשיה", המשיך אייזנקוט. "יש לי ילד בן 12 וממש לא רציתי שייחשף לתרבות הברים, בטח לא בגיל כזה ואני שמח שזה הורחק ממנו".

אלא שבעלי הפאב החליטו לא לשבת בחיבוק ידיים, והגישו בשבוע שעבר לבית המשפט בקשה לצו מניעת סגירת הפאב. נציגי המועצה לא הגיעו לדיון, והשופט פסק כי יינתן צו מניעה במעמד צד אחד.