צילום:  Index open בצעד פתאומי הודיעה בשבוע שעבר עירית עפולה לעמותת 'גלבוע אוהבת חיות', כי עליהם לפנות את הכלבייה בתוך יומיים. מנהלת הכלבייה פנתה לראש העירייה והוא נתן להם ארכה של שבוע. במהלך הזמן הזה הועברו יותר מ-30 כלבים לארגוני חיות ומשפחות אומנה.

וטרינרית העירייה פנתה לאניה מוסטקוב, מנהלת הכלבייה, כשבפיה הבשורה על סגירת המקום. ההסבר: השטח שבו נמצאת הכלבייה נמכר לקבלן בנייה שאמור להתחיל לבנות עליו בקרוב. מוסטקוב הופתעה והחליטה לפנות לעירייה במטרה לעכב את סגירת המקום. "פנינו לראש העיר והוא אכן אפשר לנו לפנות אותם בזמן סביר יותר של כשבוע", היא אומרת.

בסיועם של ארגוני חיות ומשפחות אומנה שלקחו חלק מהכלבים, הצליחו מוסטקוב ושאר המתנדבים להעביר את 30 הכלבים שהיו בכלבייה. חלק מהכלבים הועברו לסניפי תנו לחיות לחיות בחיפה, הרצליה, תל אביב ועוד יישובים.

מוסטקוב אומרת שמדובר בתהליך קשה גם לכלבים וגם למתנדבי העמותה. "מדובר פה על חיים של המון כלבים ורק בנס הצלחנו למצוא מקום ליותר מ-30 כלבים במשך שבוע". היא גם מציינת כי המעבר היה כרוך בעלויות רבות. "רק דלק להעברת כלבים עלה לנו אלפי שקלים".

במהלך ההעברה המשיכו גורמים בעירייה להביא כלבים משוטטים לכלבייה. "לא ייתכן שבזמן פינוי מביאים לנו כלבים חדשים בזמן שאנחנו בשלבי סגירה", היא אומרת. "אנחנו מתארגנים לפנות לעירייה שיעשו חוזים עם פנסיונים פרטיים אשר יקבלו את הכלבים המשוטטים לידיהם במקום תחנות הסגר. בהרבה ערים עושים את זה היום והייתי רוצה שזה יקרה גם בעפולה".

לדבריה, כלבייה חדשה אמורה להיבנות בעיר אך המועד לכך עדיין לא ידוע. "מבטיחים לנו בעירייה שיבנו כלבייה חדשה.
אנחנו בטוחים שזה יקרה רק עד שזה ייצא לפועל צריך למצוא פתרון אנושי".

מוסטקוב מציינת, כי חלק מהכלבים שנמצאים במשפחות אומנה עדיין מחפשים משפחות חמות שיאמצו אותם. מעבר לכך, מי שמעוניין לתרום ציוד לקראת החורף כמו שטיחים ושמיכות לכלבים הנמצאים בפנסיונים מוזמן לפנות אליה בטלפון 050-6539439 או 054-2558446