צילום: אביהו שפירא ראש המועצה הממונה בטובא זנגריה, צביקה פוגל, נתקל בשבוע שעבר באלימות בעת ששהה במשרדו, כאשר אחת העובדות של המועצה נכנסה למשרד, ואמרה לו שמכוניתו עולה בלהבות. בטרם הספיק פוגל להגיב נורו יריות לעבר חלון משרדו, וחלק מהקליעים חדרו פנימה. המשטרה טרם עצרה חשודים.

פוגל לא איבד את עשתונותיו. הוא ירד לראות מה קורה בחוץ, אבל בינתיים הספיקו היורים להימלט מן המקום. מאוחר יותר התברר לו כי המשטרה איתרה את הרכב ממנו נורו היריות. "אין לי שום השערה מי יכול היה ליזום את המעשה הזה", אמר פוגל בעקבות האירועים. "לא ביצעתי בתקופה האחרונה פעילות מיוחדת שיכולה הייתה לעורר התנגדות יוצאת דופן. דווקא הקפאתי את ענייני גביית הארנונה מחייבים למשך כל תקופת הרמדאן".

המקרה הלא סימפטי הזה מכניס את פוגל לרשימה ארוכה מדי של ראשי רשויות בארץ שגורמים עבריינים מנסים לאיים עליהם, או לפגוע בהם ממש. רק לפני חצי שנה נזרק רימון לעבר ביתו של ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי.

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, התריע בעקבות המקרה על כך שראשי הערים בישראל נמצאים בסכנה. "האם מישהו מחכה שיירצח חלילה ראש עיר בישראל כדי להתעורר? יש תחושה שהמדינה מזלזלת בשלום ראשי הרשויות. אנחנו לא מחפשים גינוני כבוד ודאי שלא אבטחה לשם אבטחה, אבל אי אפשר עוד להתעלם מן התופעה המדאיגה הזו", אמר בוחבוט.

פוגל עדיין לא החליט כיצד לנהוג בעקבות המקרה. "אני מתכוון להתייעץ עם משרד הפנים והמשטרה, כיצד להתמודד עם הסכנה הזו. מאז המקרה קיבלתי אין ספור תגובות מתושבי טובא שחיזקו אותי, וביקשו ממני לא להירתע", אמר פוגל, "אנשים אף התנדבו לשמור עליי והציעו לי גם את רכבם במקום הרכב שלי שנשרף.

"התגובות האלה מאוד מחממות את הלב, וממחישות לי שתושבי טובא יודעים להעריך את מה שעשיתי עד כה במסגרת
תפקידי. אני מניח שהאירוע הזה נעשה על ידי שוליים קיצוניים, ואני מאמין שהמשטרה תדע לשים את ידה על מי שהיה מעורב במעשה".

מפקד תחנת ירדן בראש פינה, רפ"ק ניר עקרון: "עדיין לא נעצרו חשודים, והחקירה בשלב זה נמשכת".