צילום: index open קבוצת בני נוער ששהתה בשעת לילה סמוך למועדון הנוער של קיבוץ הגושרים, הפריעה ככל הנראה את מנוחתו של תושב הקיבוץ. הוא הגיב באלימות ועל פי טענת הנוכחים הכה ארבעה מהם. הנערים והוריהם הגישו תלונה במשטרה. אבל יש להם טענות קשות גם להנהלת הקיבוץ, שלדעתם לא פעלה בצורה החלטית וראויה.

"לא ממש ראיתי מה קרה, עד שחטפתי אגרוף מתושב הקיבוץ שפגע לי ברקה והעיף לי את המשקפיים", סיפר השבוע אחד הנערים, "הספיק להכות עוד שלושה חוץ ממני. לאחד הוא נתן שלושה אגרופים בראש ובעוד נער הוא חבט עם בקבוק על הראש וגרם לו לחתך בגבה. הנער הרביעי הסתיר את הראש בין הידיים ואז הוא בעט בו ברגליים. כל הסיפור הזה היה קצר מאוד, דקה אולי. היינו ממש המומים, ואז כשהתעשתנו ברחנו משם.

"אחר כך באתי לחפש את המשקפיים, ואז הוא ראה אותי. הוא שאל אותי מאיזה קיבוץ אני, כשעניתי לו, הוא תפס אותי והטיח את הראש שלי בקיר".


מועדון הנוער בקיבוץ הגושרים. הקיבוץ סגר אותו (צילום: אביהו שפירא)

אמו של אחד הנערים שהוכו הדגישה שלא היה מדובר פה באדם שלא שלט בתגובותיו. "הוא ידע בדיוק את מי הוא הולך להכות. היו שם שני ילדים מקיבוץ הגושרים בהם הוא לא נגע, וגם כמה נערות. הוא כיוון את המכות כלפי נערים שאינם שייכים לקיבוץ הגושרים".

קצין החקירות של משטרת קרית שמונה, רפ"ק משה שטרית אמר: "יש במקום מועדון נוער שיצר בעיה של מטרד לשכנים. היו חיכוכים בין בני הנוער שבילו שם לבין השכנים, והיו טענות של השכנים כלפי הנהלת הקהילה עקב המטרד הזה. חקרנו את הנערים וגם את הבחור שלטענתם הכה אותם. הוא מוסר גרסה שונה. לא ראינו לנכון לעצור אותו, משום שאין לו עבר פלילי".

הנהלת הקיבוץ בינתיים לא עשתה דבר, פרט לסגירת מועדון הנוער עד להודעה חדשה. מנהל הקהילה, דולי סלע, אמר בתגובה: "בהוראת המשטרה סגרנו את בית הנוער".

תגובת המועצה האזורית: "המועצה מטפלת בנושא החל מיום האירוע ברמת קהילה, חינוך ורווחה".

לא ניתן היה להשיג את תגובת הבחור שמעורב במכות.

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות קרית שמונה'