צילום: שלומי כהן הדרמות במסגרת המופעים בפארק ברקו בטבריה נמשכות. הפעם הייתה זו הופעתו של הזמר החרדי אברהם פריד שהצליחה לעורר את זעמו של הציבור החרדי. ההופעה שהתקיימה בחול המועד סוכות הכעיסה את החרדים משום שהתקיימה ללא הפרדה בין גברים לנשים. החרדים בטבריה ניסו ליצור את ההפרדה טרם תחילת המופע, אולם נתקלו בסירוב מצד המארגנים.

הופעתו של הזמר אברהם פריד התקיימה כחלק מתוכנית תרבות והעשרה שמציעה הרשות המקומית לתושבי העיר. פריד, שמפורסם בקרב הציבור החרדי, סחף אחריו קהל רב שרכש כרטיסים כדי להשתתף בחגיגה.

אלא שכשבוע לפני המופע הופץ בעלון החרדי 'קול השבוע' הודעת פרסום שמזהירה את הציבור החרדי מלהגיע להופעה עקב חוסר הפרדה בין נשים לבין גברים בקהל, וכי יש לשמור על קדושת הטהרה של המקום ולכן על הציבור החרדי להדיר רגליו מהפארק.

חרף האזהרות שהתפרסמו בעלון שמופץ חינם לחוג החרדי בטבריה ולמרות הלחץ שהפעילו רבני העיר על מפיקי האירוע, המופע התקיים ללא הפרדה בין גברים לנשים, והאירוע התקיים כמתוכנן ואף זכה לשבחים מצד הזרם הדתי לאומי.

אולם מי שהרגישו את העלבון הצורב היו אנשי הציבור החרדי, שבחרו שלא ליטול חלק באירוע השירה המתוכנן. יו"ר ארגון 'כל הנער' ושליח ציבור מירושלים, הרב אשר עידן, אמר בתגובה כי "אין ספק שאנו מרגישים שפגעו בנו ובכבוד הקדושה והטהרה של המקום. באותו מקום שהתקיים האירוע נמצא בית הדין הסנהדרין לפני שנים רבות, טבריה היא אחת מערי הקדוש החשובות ביותר, ולכן הדגש על שמירת הטהרה והקדושה חייב להיות כסמל בכל קיום אירוע מרכזי.

"אני מאמין שיכלו להתקין מחיצה, או לחילופין לדאוג למקום בו יוכלו לרקוד גברים ונשים לחוד ללא פגיעה בערכי הדת".

יש לציין, בימים אלו שליחי ציבור מקיימים מגיעים עם חברי כנסת שונים על מנת לחתום על עצומה נגד קיום אירוע מעורב
של גברים ונשים יחד לציבור החרדי.

מהעירייה נמסר בתגובה: "על פי המדיניות העירונית לא יתקיימו בפארק אירועים המוניים תוך הפרדת קהל. מעבר לכך, בפרסומי האירוע ובנקודות המכירה לא הובטחה הפרדה".