צילום: שרון צור ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר, הגיע להסכם עם בעלי מפעל עוף העמק על הפעלת המפעל במשך 42 החודשים הבאים. בתום התקופה מתחייבת הנהלת עוף העמק לסגור את המפעל לצמיתות.

ההישג המשמעותי ביותר של הסכם זה הינו הסכמת המפעל לאפשר גישה להולכי רגל לקומה הראשונה של מבנה החאן הממוקם בתחומו ואשר היה סגור עד עתה למבקרים. סעיפים נוספים בהסכם מדברים על שיפור חזות המפעל, ואיסור על עובדי המפעל להחנות את רכבם בכניסה לישוב.

אלא שלהסכם גם חסרונות רבים. ביניהם סנקציה של מיליון וחצי שקלים בלבד על עוף העמק במקרה שהמפעל לא יעמוד בהסכם, סכום שאינו גדול במיוחד עבור המפעילים אשר הציעו הסכמים ארוכי טווח למגדלי העופות, אי הגבלה על תוצרת המפעל אשר על פי הפרסומים מתכוון לשחוט 40 אלף עופות ביממה. לוחות הזמנים לסגירת המפעל נראים כלוחות זמנים פוליטיים, שכן המפעל נועד לפינוי ערב בחירות 2013.

בעיה נוספת בהסכם מתעוררת מכיוון ההסתדרות. יו"ר מחוז הצפון בהסתדרות, לאון פרץ: "ממה שקראתי בהסכם מדובר רק על סגירת המפעל, ולא על העתקתו ואם כך הם פני הדברים אתנגד לחתימה על ההסכם מכיוון שלא יצאנו למאבק על מנת לעזור לקבוצת נדל"ניסטים אלא לעזור לעובדים להגיע בכבוד לגיל הפנסיה. אנחנו מעוניינים בהעתקת המפעל בשלבים מרמת ישי למקום אחר"