צילום: אביהו שפירא צביקה פוגל, שעומד בראש הוועדה הממונה בטובא זנגריה, לא מתכוון להרים ידיים. אחרי ניסיון ההתנקשות שבו נורו יריות לעבר משרדו ומכוניתו הוצתה, החליט פוגל להמשיך ולהישאר בתפקיד.

פוגל, תת אלוף במילואים, עבר לא מעט מצבים מסוכנים במהלך שירותו הצבאי. לאחרונה הוא נאלץ לחוות שוב מה זה להיות תחת אש. לאחר התקרית הוא התלבט אם להמשיך, והשבוע בישר כי למרות המקרה החליט לא לנטוש את התפקיד, ונכון לעכשיו הוא ממשיך לעמוד בראש המועצה הממונה של טובא זנגריה.

"ככל הידוע לי למשטרה כבר יש מושג כללי מי עמד מאחורי המעשה", אמר, "הפעם לא נקטו בשיטה של גל מעצרים, אלא מנסים להשיג מספיק מידע מודיעיני כדי לעצור רק את מי שאכן היה מעורב במעשה.

"החלטתי להישאר בתפקיד כי הגעתי למסקנה שאי אפשר כך סתם לזרוק את המפתחות וללכת. אני אפרוש מהתפקיד רק אם אוכל להעביר באופן מסודר את התפקיד למישהו שיהיה מסוגל להמשיך את הכיוון שבו התחלתי. אני נמצא בקשר הדוק עם המשטרה ועם משרד הפנים, ואני משתדל להשרות ביטחון ורגיעה בקרב עובדי המועצה, משום שנראה לי שהאירוע הזה כוון אליהם לא פחות מאשר אליי.

"ייתכן שיש גורמים ביישוב שסבורים שאין מקום לוועדה ממונה, והם ניסו להעביר מסר באמצעים אלימים. החלטת משרד הפנים היא להמשיך את הוועדה הממונה עד שנת 2013, ועד אז אעשה הכול כדי לשקם את היישוב ולהביא אותו למצב שבו ניתן יהיה לבחור ראש רשות בבחירות חופשיות".

תגובת משרד הפנים: "הגורם היחיד האחראי על אבטחת שלומם של ראשי רשויות או לצורך העניין תושבי מדינת ישראל הוא משטרת ישראל ולא משרד הפנים. אי לכך, יש להפנות השאלות למשטרה - אילו צעדים ננקטים לאבחת שלומו של צביקה פוגל.

"עם זאת, בנושא העברת תקציב מיוחד לסיוע במימון אבטחה ישנה השנה מחלוקת. בשנת 2008 הועבר תקציב מיוחד על
ידי משרד האוצר והן על ידי משרד הפנים - 5 מיליון שקל כל אחד. השנה סירב משרד האוצר להעביר תקציב ואסר על משרד הפנים להעביר אף הוא תקציב".

דובר מרחב גליל: "אין עדיין עצורים במעשה".