במחזמר 'איש החלומות' הושקעו כספים רבים על מנת להפוך את המופע לסמל של תחילת עידן חדש במערכת החינוך בטבריה. אך אחרי שתי הצגות בלבד, גניבת ענק של ציוד ההצגה, טרפדה את הפרויקט כולו.

המחזמר, פרי עטו של הבמאי ירון רוח, מהווה גרסה מודרנית וקצבית לסיפורו המקראי של יוסף בן יעקב, חולם החלומות, והיה אמור להיות ההבטחה הגדולה של שנת 2009. המחזמר הינו פרויקט עירוני ייחודי, כאשר כל שחקני המחזמר, 35 שחקנים, הינם תושבי טבריה והסביבה בגילאי 14-40. במופע הושקעו משאבים רבים לטובת רכישת תלבושות מקצועיות ותפאורות ענק, ולא פחות מ-16 שירים נכתבו והוחלנו במיוחד עבור ההצגה.

חודשיים מפרכים של חזרות ומתח הסתיימו ביום רביעי שעבר בהצגת בכורה מרגשת. אך ביום שישי בבוקר, כשהגיעו מפיקי המחזמר ל'יד שטרית' לקראת הצגה נוספת של המחזמר לתלמידי בית ספר, נדהמו לגלות שציוד חדש שכלל עמודי תאורה ומיקרופונים בשווי של כ-400,000 שקלים, נגנב. במקום לא התגלו סימני פריצה, מה שעורר חשדות כבדים בקרב מפיקי המחזמר באשר לזהות הפורצים.

אחד השחקנים שהגיע לאולם סיפר השבוע: "נדהמנו לגלות שציוד יקר ערך נגנב בהפרש של כמה שעות בלבד, עזבנו את האולם בשעת לילה מאוחרת וכמה שעות לאחר מכן כשהגענו גילינו שרוקנו את הבמה. כל ההשקה ירדה לטמיון. עדיין לא ברור מי יכול היה לבצע גניבה כזו ללא סימני פריצה".

בעקבות תלונה שהוגשה במשטרת טבריה נפתחה חקירה, אך טרם ניתן למסור פרטים מתוך החקירה. מפקד תחנת
משטרת טבריה, סנ"צ אפי פרטוק, אמר בתגובה: "התבצעה עברה פלילית חמורה, ואל המקום הגיע טכנאי זיהוי. כעת ישנם כיווני חקירה נוספים שנבדקים".