צילום: שרון צור הזעקה של מ' בת ה-31 מעפולה כנראה אינה נשמעת בחוזקה, אחרת איך אפשר להסביר את העובדה שכבר זמן רב היא מתלוננת במחלקת הרווחה על מעשים חמורים מאוד מצד בנה ומבקשת למצוא לו מסגרת מתאימה, ואיש לא נותן לה לטענתה מענה ראוי.

הבעיה ממנה סובלת מ' אינה שגרתית. בנה בן ה-12 נוהג כבר שנים לבצע מעשים מגונים באחיו ובילדים שונים לטענתה. מ' יודעת שבנה סובל מבעיה קשה וזקוק לטיפול מקצועי, אולם טוענת כי איבדה שליטה עליו, וכל תלונותיה נפלו עד היום על אוזניים ערלות. הילד אגב, רוב היום מבלה ברחובות העיר. לאם אין שליטה עליו. "הוא מתפרע, צועק ומשתולל. איבדתי שליטה, הוא לא מקשיב לי בכלל", סיפרה השבוע.

מ' הייתה רק בת 19 כשנישאה. לאחר שנה נולד בנה הבכור א', היום בן 12, ולאחריו נולדו לה שני בנים נוספים בני 8 ו-6. למ' התגלה כי בנה היה קורבן לאונס מצד דודו שהתגורר עימם בבית. מי שגילו זאת היו הגננות בגן של הילד שתפסו אותו מנסה לבצע אקט מיני בילדים בגן, ולאחר בירור הבינו כי הוא עושה מה שדודו עשה לו.

א' אובחן כהיפראקטיבי עוד בטרם מקרה התקיפה המינית וכך עם השנים הוא החל לפתח הפרעות התנהגותית קשות ביותר. הוא נהיה אלים כלפי כל הסובבים אותו פיזית, מילולית ומינית. "הוא פוגע בילדים ואני לא מצליחה כל היום להשגיח עליו, אני גם צריכה לצאת לעבוד כדי לפרנס את המשפחה", אומרת בכאב מ'.

מאז מ' לא הצליחה למצוא לו מסגרת ומתנגדת לאשפזו מחשש שבנה ייצא תוקפני יותר מהאשפוז. מ' מספרת כי ברווחה
מקפידים לענות להן כי אין מה לעשות, וכי ישנו מקום אליו יכול בנה להתקבל, אך הרווחה לא מזיזה את העניינים וחודשיים לאחר פתיחת הלימודים הילד שאמור להיות בכיתה ה' מסתובב ברחובות, מעשן וגונב. "אני לא מבינה איזו מן פקידת סעד זו. שתתעורר, אנחנו סובלות, הוא מרביץ לנו, מקלל אותנו. אמרנו להם כי זה מצב חירום".

עיריית עפולה: "טענותיה של האם אינן נכונות בלשון המעטה".