צילום: אביהו שפירא הם נכנסו לתפקיד לפני שנה בדיוק. האם שינו את העיר? האם ההצבעה שלנו עבורם עשתה משהו? mynet יצא לבדוק עבורכם ראשי ערים חדשים ברחבי הארץ. מה הם עשו עבורנו?

עם בחירתו לתפקיד ראש עיריית קרית שמונה, ניסים מלכה הכניס שקט למערכת העירונית לאחר שנים סוערות. ניתן בהחלט להתייחס לכך כהישג חשוב. אבל בתחום הפיתוח התעשייתי והתעסוקה, שבו הוא קיווה לעשות שינוי, הוא דווקא ספג סגירה של מפעלים, כמו גיבור וחנית סיבים. הוא יכול לפחות לתרץ את זה במשבר הכלכלי העולמי.

חזות מטונפת
מלכה הבטיח שיפור משמעותי בחזות העיר, בניקיון ובטיפוח. מבחינת התפקוד השוטף יש שיפור, אבל התוכניות לחידוש פני מרכז העיר הישן עדיין תקועות, לאחר שקרית שמונה לא נבחרה במכרז של משרד הפנים בנושא.

לא פשוט לשמור על עיר מטופחת כמו קרית שמונה. אחת הבעיות היא חוסר מודעות של התושבים לניקיון. זה בא לידי ביטוי בפארק הזהב. העירייה מנסה כיום להגיע להסכם לחידוש הזרמת מים לנחל העובר בו, ובכך לחדש את פני הפארק.

חינוך פורח
מלכה הבטיח לקדם את נושא החינוך בעיר. הוא הפקיד את התיק הזה בידיה של סגניתו, ד"ר יפעת שאשא ביטון. לקראת שנת החדשה נעשו כמה שינויים פרסונאליים בניהול בתי הספר, שטומנים בחובם פוטנציאל לשינוי. בית ספר דנציגר גם כן במגמת שיפור. מה שמעיב זה הקיצוץ של הממשלה בהסעות לתלמידים, בהיקף השעות של פרויקט אופק חדש, ובהנחה על המעונות.

שובו צעירים
מלכה גם הבטיח להחזיר את הצעירים בני קרית שמונה לעיר. מלבד בעיית התעסוקה, הוא צריך להתמודד עם יוקר הדיור.
בקרית שמונה כמעט ואין קרקעות לבנייה, והמשא ומתן מול המועצה האזורית הגליל העליון על העברת עתודות קרקע לצורך העניין, מתנהל בינתיים בקצב זחילה.

לכל הכתבות בסדרה "שנה ביחד" ב-mynet