צילום: אביהו שפירא הם נכנסו לתפקיד לפני שנה בדיוק. האם שינו את העיר? האם ההצבעה שלנו עבורם עשתה משהו? mynet יצא לבדוק עבורכם ראשי ערים חדשים ברחבי הארץ. מה הם עשו עבורנו?

אילן שוחט הכניס רוח רעננה לעיריית צפת. אחרי קדנציה רדומה של ישי מיימון, עיריית צפת הייתה זקוקה לניעור רציני. אבל לצד כל משב הרוח הזה, הוא נתקע עם כמה הבטחות שטרם הצליח לממש. טוב, יש לו עוד ארבע שנים לתקן.

החלפת דתי בחילוני
בבחירות הוא דיבר על מהפכה בחינוך. החלפתם של מנהלי בתי הספר התיכוניים החילוני והדתי, סימנה שאכן שוחט פועל לשינוי. המטרה שלו היא להחזיר 150 תלמידים מצפת שעברו ללמוד מחוץ לעיר, לכן הביא לניהול של בית הספר התיכון ע"ש בגין את עופר זפרני, שחולל שינוי דומה בקרית שמונה.

מצד שני הניסיון להחיות מחדש את בית ספר עמל טכנולוגי כבית ספר חרדי, בינתיים מקרטע. מספר התלמידות שלומדות שם בפועל קטן מהמצופה.

עמק לא תכלת
כששוחט היה מועמד הוא הבטיח להציל את עמק התכלת מפרויקט הבנייה שתוכנן שם. את היעד הזה הוא יודע כיום שלא יוכל להשיג, אלא רק פשרה מסוימת באחוזי הבנייה.

פיתוח הרפואה
הבטחה נוספת של שוחט הייתה פיקוח על הבנייה. שוחט הרס שתי התחלות בנייה לא חוקיות בתחילת הקדנציה, ומאז נדם. כדי לקדם ברצינות את הנושא הוא צריך רוויזיה רצינית במחלקת ההנדסה. זה עוד לא קרה, אבל כעת יצא מכרז למהנדס נוסף למחלקה, ואולי זה יעשה את השינוי.

שוחט הבטיח לעצור את העזיבה של משפחות מבוססות מצפת. הוא בונה בעיקר על פרויקט הקמת בית הספר לרפואה כמנוף לשינוי. עד שזה יקרה הוא צריך להתמודד דווקא עם משפחות מצוקה שמגיעות לעיר בגלל שיש בה מאגר פנוי של דיור ציבורי זול.

לכל הכתבות בסדרה "שנה ביחד" ב-mynet