צילום: רונן מחלב גבר בן 46 ממגדל העמק הורשע השבוע בתקיפת אשתו ונגזרו עליו 24 חודשי מאסר ועוד תשעה חודשי מאסר על תנאי. לבני הזוג שלושה ילדים משותפים, ולבעל שני ילדים נוספים מנישואין הקודמים. מזה שש שנים הוא נמצא בתהליך חזרה בתשובה. על פי כתב האישום נהג באלימות מספר פעמים כלפי אשתו וגרם לה לחבלות.

במקרה אחד נעל הגבר את הבית כדי שאשתו לא תוכל להיכנס ובמשך מספר שעות נאלצה האישה לשהות מחוץ לבית עד שהסכים להכניסה. במקרה אחר בעט הגבר בחוזקה בבטנה של אשתו והוציאה בכוח מחדרו של ילדם.

כאשר התחננה בפניו שיאפשר לה לגשת אל הילד, אמר לה כי אינה ראויה להיות אימא והכה אותה. לאחר מכן, נפלה האישה על הרצפה, והגבר תפס אותה בשערותיה וגרר אותה החוצה. כאשר ניסתה להתנגד, תפס אותה, הדף אותה לקיר ואחז בגרונה. לאחר מכן דחף אותה אל מחוץ לבית כשהוא בועט בה בכל חלקי גופה ומכה אותה.

הגבר רצה כי שני ילדיו מנישואים קודמים יעברו לגור איתו ועם אשתו ומשזו סירבה היה נוהג להכות אותה באגרופים, לסטור על פניה, לקללה ולהשפילה.

במקרים אחדים נהג בה באלימות לעיני הילדים. האישה החלה לצעוק על הגבר ולבקש ממנו שלא יפגע בילדים ויעזוב את הבית. בתגובה הוא גרר אותה לחדר הילדים והשליך אותה על המיטה והכה אותה. הילדים קראו לעזרה מהשכנים וכשאלה הגיעו, אמר להם הבעל כי "נכנס באשתו השטן".

למרות הכול הייתה זו האישה שביקשה במהלך המשפט כי יינתן לה לחזור ולהתגורר עם בעלה וכי היא רוצה הזדמנות
לשקם את חייהם.

בנושא זה קבע בית המשפט כי האישה סובלת מתסמונת האישה המוכה, ולכן החליט שלא להתחשב בבקשותיה.