צילום: הרצל יוסף בית המשפט המחוזי גזר על עאזם איאד, בן 37 4 שנות מאסר לאחר שהורשע בביצוע שוד בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות והפקרה לאחר פגיעה.

איאד, תושב טייבה, יחד עם שני שותפים למעשה שטרם נתפסו, תקף אדם מבוגר בן 52 הסובל מנכות, אשר הגיע לבנק בנצרת במטרה לבצע הפקדה של פדיון העסק. השודדים חסמו את דרכו, זינקו לתוך רכבו וצעקו עליו, תוך שהם מכים את פניו באגרופים, "איפה הכסף?".

לאחר שמצאו את המעטפה, ובה 15 אלף שקל במזומן ועוד כ-188 אלף שקל בהמחאות, נמלטו השלושה מן המקום, כשהם משאירים את האיש פצוע ברכבו. בעודם נמלטים, התנגשו מספר פעמים ברכב, אך לא עצרו כדי לראות מה תוצאות התאונה, אלא ברחו מן המקום.

שופט ביהמ"ש המחוזי בנצרת, תאופיק כתילי, גזר על הנאשם את העונשים הבאים: ארבע שנות מאסר בפועל, פיצויים כספיים על סך 23 אלף ₪ לנפגעים, ופסילת רשיון נהיגה לשנתיים.

השופט כתילי ציין כי חומרת מעשיו של הנאשם מתבטאת בין היתר בחוצפה ובתעוזה של הנאשם, בשימוש באלימות כלפי אדם מבוגר בעל מוגבלות, ובהימלטותו מהאזור לאחר ההתנגשות. חומרה נוספת מתבטאת בכך שאיאד לא פעל להסגרת שותפיו למעשה. השופט התחשב בפסיקתו בהודאתו של הנאשם ובחרטה שהביע בגין מעשיו.