צילום: ישראל פרץ טקס חנוכת "מעבר הגלבוע", להעברת רכבים וסחורות בין הרשות הפלשתינית וישראל, נערך ביום שלישי בבוקר, בהשתתפות שליח הקוורטט, טוני בלייר, המשנה לראש הממשלה השר סילבן שלום, השר לענייני מיעוטים פרופ' אבישי ברוורמן, סגן שר הביטחון מתן וילנאי, ראש המועצה האזורית הגלבוע דני עטר ומושל ג'נין מוסא כדורא.

טוני בלייר שיבח את מאמציהם של ראש המועצה דני עטר ומושל ג'נין, מוסא כדורא, ואמר כי היה לו הכבוד לשמש שושבין ל"חציית הגבול". השרים ציינו כי מושל ג'נין מוסא כדורא וראש המועצה דני עטר מהווים דוגמא של מופת לכינון קשרי שכנות ומסחר משותפים וששניהם מהווים גשר לשלום עם הפלשתינים.

עטר הוסיף כי מעבר הגלבוע הוא מרכיב מאד חשוב לגלגלי הכלכלה בג'נין. "מזה מספר שנים אנו מתכננים אזור תעשייה האמור להעסיק כ-15 אלף פלשתינים, כדי לשנות את פני הכלכלה באזור ג'נין, ל-250 אלף התושבים. אזור התעשייה יהיה בחלקו בבעלות פלשתינית, וחלקו האחר - בצד הישראלי, ויהיה ביכולתו להעסיק עשרות אלפי ישראלים. כל זאת, מתוך שיתוף פעולה מלא ואיכותי. עלינו לשאוף למצב שאזור התעשייה באזורנו ייהפך ל"עמק הסיליקון" של המזרח התיכון, ויוכרז עליו כאזור סחר חופשי".