צילום: תומי הרפז החיים של משפחת בראל השתנו מן הקצה אל הקצה לפני כחודשיים, אז אובחן סרטן במוחה של בתם בת השלוש. עתה נאבקים ההורים לטפל בבתם ובארבעת ילדיהם הנוספים, ולהתמודד עם העול הכלכלי. בעוד שבועיים יאבדו את ביתם מכיוון שלא עמדו בתשלומי שכר הדירה.

משפחת בראל התגוררה בטבריה שנים ארוכות, אך לאחרונה החליטו לעבור למושב אחיעזר. הקליטה הייתה מהירה וקלה, אך לפני כחודשיים, החלה שירה לגלות תסמינים מדאיגים של הקאות ובחילות. תחילה פטרו זאת הרופאים כוירוס חולף, אך משהחמיר מצבה לקח אותה אביה לבית החולים.

"הגעתי לביה"ח אסף הרופא לעשות צילום עם הילדה," נזכר יצחק, "מנהל המחלקה יחד עם האחות הכניס אותי לחדרו הפרטי, ואז שמעתי את אחד המשפטים הקשים ביותר בחיי, 'יש לבתך את המחלה'. הוא אפילו לא נקב בשמה, סרטן".

מאז השתנו חייהם מן הקצה אל הקצה. יצחק שוהה כבר חודש ימים עם שירה במחלקת האונקולוגיה בביה"ח תל השומר, ונאלץ להתפטר מעבודתו, ואילו רוחה נקרעת בין הביקורים בבית החולים לטיפול ביתר הילדים.

יצחק לא מש ממיטתה לרגע. "מספיק לי לדעת שבכל פעם שהיא פוקחת עיניים היא רואה אותי לידה, מחזיק לה את היד ומלטף את ראשה".

לפני מספר שבועות, עברה שירה ניתוח בראש. אחרי התאוששות קשה חזר הגידול ושלח גרורות לעמוד השדרה. כעת שירה זקוקה לטיפול תרופתי יקר, ומשפחת בראל לא יודעת מהיכן תשיג את הכסף. "היא כל כך קטנה ומתוקה, שלא מבינה מה זה כל המכשירים שמחוברים לה לגוף. היא רוצה לשחק בגן משחקים ליהנות כמו כל הילדים הרגילים", מספר אביה.

בעוד כשבועיים משפחת בראל תאלץ לפנות את דירתם ביישוב, בשל מצבם הכלכלי הקשה שלא מאפשר להם לעמוד בשכר הדירה. אך למרות הקושי העצום, יצחק מאמין שהישועה תגיע במהרה. "אני כבר רואה את היום בו אני יוצא עם שירה מבית החולים כשהיא בריאה ומחייכת, בלי כל הפחדים של הטיפולים הקשים שהיא עוברת".

כל המעוניין לסייע למשפחה, מוזמן לפנות לרוחה בראל 052-5403551, או לתרום לחשבון 20008620 בבנק הדואר.

הכתבה המלאה מופיעה בסוף השבוע בידיעות טבריה, ידיעות העמק וידיעות קרית שמונה