צילום: חגי אהרון סיעת ש"ס הגיעה להסכמות עם ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה, על הצטרפותה לקואליציה. עד עתה היתה מורכבת הקואליציה של ראש העירייה, ברדה משבעה חברים בלבד. האופוזיציה מנתה שבעה חברים. חבר מועצה נוסף הוא אבי זגורי, יו"ר איגוד לכבאות יזרעאל לשעבר, המנוע מלהגיע לישיבות המועצה. זגורי נמצא במעצר בית בקרית גת על רקע כתב אישום שהוגש נגדו על מירמה והפרות אמונים.

שני הצדדים אמרו כל הזמן כי הסכם ביניהם צפוי להיחתם בשלב מסוים, אך עדיין מדובר בעיתוי מפתיע מעט בשל העובדה שאלי ברדה הכריז כי ברצונו לסיים את שנת 2009 מבלי למנות סגן בשכר על מנת לחסוך בכסף.

על פי ההסכם הקואליציוני ימונה יו"ר סיעת ש"ס, נחום אסולין, לסגן ראש העירייה בשכר. כמו כן יקבל את תיק ההנדסה בו החזיק שתי קדנציות רצופות. אך בעוד מינויו של אסולין לתפקיד סגן ראש העירייה יעבור באופן חלק, הרי שסגן ראש העירייה מטעם הליכוד, אלי בקסיס אשר החזיק עד עתה בתיק ההנדסה זועם על ראש העיר בשל מה שהוא מכנה הדחה.

בקסיס "אני נשכבתי על הגדר בשביל ברדה לפני הבחירות ולאחריהן והוכחתי את עצמי בתפקיד מעל ומעבר. אני לא מבין שום דבר חוץ מבהנדסה כי זה המקצוע שלי, ואם ראש העיר היה רוצה להשאירי בתפקיד הוא היה מצליח אבל בגלל שזה אלי בקסיס אפשר לוותר".

ראש העירייה, אלי ברדה: "אני מבין את התסכול של אלי בקסיס אבל צריך לעשות ויתורים לצורך הקואליציה. לא ניתן להמשיך בניהול המועצה במצב של תיקו לאורך זמן. הצעתי לבקסיס תפקידים אחרים שהוא רצה בהם כמו יו"ר ועדת מכרזים, אך לצערי עד עכשיו הוא לא הסכים לכך".

יו"ר ש"ס, נחום אסולין: "היה משא ומתן ארוך שהסתיים בהסכם. מעבר לכך איני רוצה להוסיף דבר".