כמה חודשים אחרי שהתגייס החל חייל מעפולה לסבול מכאבים עזים בגבו. החייל, אתלט מצטיין בעברו, ידע שלא מדובר בכאבי שרירים רגילים, והחל לעבור בין רופאים צבאיים במטרה למצוא את מקור הכאבים.

הכאבים החלו לגבור עד שהחייל הגיע למצב בו הוא מתקשה לעמוד זקוף. "הוא הגיע למצב שהרגליים התחילו להירדם והבנתי שזה לא עניין של שרירים", מספרת אמו.

הכאבים הלכו והתגברו, והחייל החל להתנייד בסיוע כיסא גלגלים, וירד 12 קילו במשקלו. אך עדיין טענו חלק מן הרופאים הצבאיים כי מדובר בסעיף נפשי, ודרשו מהחייל לעבור לשימוש בקביים שכן אינו זקוק לכיסא גלגלים.

החייל לא ויתר על המשך שירותו הצבאי והתעקש להמשיך בשירות על אף הכאבים. במקביל המשיכו הוריו עם הבירור הרפואי המתיש. ההורים פנו לבית החולים העמק בעפולה, והחייל אושפז בפנימית ג'. נוירולוג המחלקה הציע לבצע בדיקת ביופסיה, וזו העלתה תוצאות מפתיעות, והסבר לכאבים המסתוריים. הסתבר שמדובר במחלה במצב מתקדם בסיבים הקטנים של העצבים. מחלה זו היא מחלה נדירה, ומעט ידוע עליה גם לרופאים המטפלים.

הוריו של החייל מתחו ביקורת חריפה על הצבא שזלזל בבנם. "התעלמו מהבן שלנו, הפכו אותו לחולה נפש", אומרים ההורים. לטענתם, אילו לא היו רופאי הצבא כה משוכנעים שמדובר בבעיה נפשית, ייתכן שניתן היה לעלות על המחלה בשלב מוקדם יותר.

הכתבה המלאה - בגליון סוף השבוע של 'ידיעות העמק'