צילום: Index open הורי התלמידים בכיתות א' בבית הספר היסודי בנהלל החליטו להשבית את הלימודים בטענה שבית הספר לא מטפל כראוי בהתנהגות האלימה של אחת התלמידות, המפחידה את ילדיהם. משרד החינוך מתח ביקורת חריפה על ההורים, וטען כי אין בסמכותם לשבות וכי המשרד לא יקבל את החלטותיו בכפוף להנחיותיהם.

השבוע סיפרה אחת האימהות: "יש באחת מכיתות א' אלימות מצד ילדה שככל הנראה אינה מטופלת כראוי. היא מכה ומקללת ילדים וגם מורים", סיפרה האם, "הילדים מספרים שהיא גם גוזרת שיער לילדים אחרים ואנחנו מבקשים שזה ייפסק. ביקשנו בעבר מספר פעמים שהנושא יטופל, יש שיפור, אך מעשי האלימות הפיזיים נמשכים". ילדים רבים מביעים חשש להגיע לבית הספר, מספרת האם. "הילדים שלנו לא מרגישים בטוחים בבית הספר. הבת שלי ביקשה לעבור כיתה, יש ילדים נוספים שמביעים חשש להגיע לכיתה. יש אפילו הורים שמספרים שהילדים שלהם חוששים לצאת הבית, ומודיעים בבוקר שהם חולים".

אם נוספת לילד הלומד בבית הספר, מביעה חמלה גם כלפי הילדה 'הבעייתית'. "הלב שלנו כואב על הילדה כמו על הילדים שלנו, אנחנו יודעים שגם היא סובלת. ניסינו לדבר עם ההורים ואם לומר בעדינות זה לא הצליח לפתור את הבעיה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר בתלמידת כיתה א' שהיו עמה קשיים והיא מטופלת בצורה מקצועית, ובכלל זה שעות ליווי, שעות פרטניות ומלווה צמודה. התלמידה מטופלת על ידי גורמים מקצועיים. שביתת ההורים אינה ראויה. הורים אינם יכולים להכתיב האם תלמידה תמשיך את לימודיה בבית הספר. זוהי סמכותה של המועצה הפדגוגית בלבד, בכפוף להנחיות חוזר מנכ"ל. אין בסמכות ההורים להשבית את הלימודים בכיתה.מנהלת המחוז אינה מתכוונת להסכים להכתבה של קומץ אנשים ותיוג תלמידים אינו מקובל עליה".