באדיבות דוברות בי"ח פוריה שתי נשים התבשרו כי על אף טיפולי הכימותרפיה הקשים שעברו, חזר הסרטן לקנן בגופן. חמושות בהרבה אופטימיות ונחישות, חזרו לטיפולים, ועתה התבשרו כי הטיפולים הצליחו מעל למשוער. "זה נס רפואי לקראת החנוכה", סיפרה באושר אחת מהן, חיה צור, תושבת מעלה גמלא.

מחלת הסרטן אובחנה בגופה של עליזה גבאי, בת 44 מטבריה, לפני כארבע שנים. לאחר שעברה סדרת טיפולים קשה, הגידול נעלם. אלא שלפני מספר חודשים אובחן שמחלת הסרטן חזרה שוב. כנגד כל הסיכויים, בעזרת הטיפול המשולב שקיבלה במכון האונקולוגי בפוריה, ובזכות שמחת החיים הייחודית שלה, הצליחה עליזה להתגבר על מחלת הסרטן. "הטיפולים היו קשים, כמו גם הימים שאחרי כל טיפול. אני מאוד מתרגשת מקצב ההחלמה שלי, יש כאן צוות תומך ואוהב, אחרי שאני אבריא לחלוטין החלטתי שאני רוצה להתנדב במכון".

לפני כשנתיים אובחנה חיה צור כחולה בסרטן השד עם גרורות לכל חלקי הגוף. אחרי סדרת טיפולים קשה החלימה מהמחלה, אך זו אובחנה שוב בגופה, עם גרורות נוספות. למרות מצבה הבריאותי חיה לא איבדה תקווה והחלה בסדרת טיפולי כימותרפיה. לפני כשבועיים התבשרה חיה כי כל הגרורות נעלמו למעט גרורה אחת שהתחלקה לחצי מגודלה. "קרה לי נס רפואי. המצב לא היה פשוט וכנגד כל הסיכויים הצלחתי להתגבר על המחלה. כעת אני נמצאת בשלב הסופי ".

מנהל המכון האונקולוגי, ד"ר יצחק שנירר מוסיף: "זהו ממש נס רפואי לכבוד חג החנוכה".