צילום: jupiter יו"ר עמותת 'תנו לחיות לחיות', אתי אלטמן, יוצאת נגד הגדלת כמות ההיתרים לציד תנים הניתנים לחקלאים, בטענה שזו צורת המתה אכזרית. לעומתה טוענים ברשות הטבע והגנים כי היתרי ציד הם הרע במיעוטו.

כמות התנים המשוטטים באזור הצפון יצאה מכלל שליטה והם מהווים מטרד לחקלאים ובעיה סביבתית. מכיוון שכך, הגדילה בשנה האחרונה רשות הטבע והגנים את כמות היתרי הציד שהיא נותנת לחקלאים, על מנת לתת מענה לבעיה ולצמצם את כמות התנים.

במכתב שכתבה אלטמן בנושא לשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, ציינה: "דרך פעולה זו הינה אכזרית באותה רמה, אם לא יותר, כמו הרעלה. בעיית התנים זהה לחלוטין לבעיית חתולי הרחוב והפתרון היחיד וההומאני ביותר הוא – TNR ( לכידה, עיקור וסירוס, חיסון כלבת) וכמובן החזרה לטבע. פתרון זה יוביל לויסות כמות הילודה של אוכלוסיית התנים וימנע התרבות חסרת שליטה''.

דובר רשות הטבע והגנים, עומרי גל, פוסל את הרעיון. "תנים אינם חתולי רחוב. מאוד קשה ללכוד אותם. היתרי הציד הם כרגע הרע במיעוטו, אם לא ננפיק אותם לחקלאים, התוצאה תהיה הרעלות, ואת זה אנו מנסים למנוע בכל דרך, כי זה יכול לגרום להרעלות משנה של מינים נדירים כמו נשרים למשל".

"הדרך הנכונה והיעילה ביותר לצמצום אוכלוסיית התנים היא מתן פתרון תברואתי", אומר גל.

הכתבה המלאה תתפרסם ב'ידיעות קרית שמונה'