צילום: עמית שעל שר התחבורה ישראל כץ, הציע השבוע להעביר את בית הספר לטיסה של שדה התעופה בהרצליה, אותו הוא מבקש לסגור, למנחת במגידו.

בכך מקווה השר כץ להרוג שתי ציפורים במכה: לסגור את בתי הספר בהרצליה שהרשויות הסובבות אותו פועלות לסגירתו כבר שנים, ולמצוא ייעוד למנחת במגידו במקום שדה התעופה הבינלאומי אליו מתנגדים תושבי הסביבה.

שדה התעופה בהרצליה משמש לפעילות בתי ספר לטיס ולטיסות פרטיות, והרשויות של הרצליה, רעננה וכפר שמריהו, הסובבות אותו, פועלות לסגירתו. הרשויות מנהלות מזה שנים מאבק להעתקתו למקום חלופי, בטענה שמיקומו פוגע באיכות החיים של התושבים, ומכיוון ששדה התעופה פועל על קרקע יקרה המיועדת לבניית יחידות דיור.

לפני כשבועיים נערך דיון בנושא זה בוועדת הכלכלה.והשר כץ הודיע בתוך חודשיים יוחלט לגבי העתקת פעילות השדה, והציע להעביר את שדה התעופה למנחת במגידו, במקום הקמת שדה תעופה בינלאומי במקום.

ראש המועצה האזורית מגידו, חנן ארז, שעמד בראש ההתנגדות להקמת שדה תעופה בינלאומי במגידו, אמר בתגובה: "המטרה שלנו הייתה לשמר את המורשת של העמק ואת איכות החיים שלנו, ואם העברת המנחת לא תפגע בדברים הללו לא נתנגד לה. כרגע אנחנו בודקים את הנושא וביקשנו מהמועצה האזורית מנשה שיעבירו לנו את החומר שהם אספו כאשר עלתה ההצעה להעביר את המנחת לעין שמר".